Naskočila do obou duelů, v nichž zaznamenala dohromady sedm bodů. „Výhra nad Švýcarskem se očekávala, bylo to opravdu jen o tom splnit si povinnost. Do Belgie jsme potom jely bez toho tlaku, že musíme zahrát, abychom postoupily. Nebylo to úplně podle našich představ, ale vítězství ve skupině je třešnička na dortu,“ vypráví Záplatová.

V národním týmu patří mezi zkušené matadorky, ceněná je především pro svou obrannou činnost a kvalitní přihrávky. „Hodně ráda reprezentuji. Je to pro mě vytržení ze stereotypu, který člověk má v klubu. Je to sice dost intenzivní a namáhavé, protože v několika dnech hrajete dva náročné duely, ale všechny jsme za to rády,“ podotýká rodačka z Trutnova.

I v klubu zatím prožívá šťastné chvíle. Žabiny jsou v tabulce nejvyšší soutěže třetí, navíc jak v Evropské ženské basketbalové lize EWBL, tak ve Středoevropské lize CEWL vyhrály všechny dosavadní duely. „Všechno klape, jak má. Teď jen doufat, že to vydrží,“ říká žena, která na jih Moravy přišla po dvouletém angažmá v Německu.

V Brně ji zaujala především profesionalita klubu. Sedl jí také styl podobný mužskému basketbalu, který razí trenér Viktor Pruša. „Je vidět, že trenér přesně věděl, na jaké hráčky systém tvoří. Styl založený na vyšší agresivitě, rychlém protiútoku a množství signálů mi naprosto vyhovuje,“ pochvaluje si reprezentantka.

I když patří mezi hlavní osobnosti brněnského družstva, v kabině není slyšet nejvíce. „Každá si k utkání něco řekneme. Není to tak, že někdo má hlavní slovo a ostatní nic,“ přibližuje Záplatová.

A co ji po přesunu z Německa do Česka zaskočilo? „Že je naše soutěž slabší. Není to zas takové překvapení, ale cítím to,“ zmiňuje rozehrávačka.

V Brně se stačila zabydlet. „Nemám moc čas vyrážet do města, ale líbí se mi, že je to taková velká vesnička. Myslím to v dobrém, lidi kolem basketbalu jsou malá skupina a v Brně se dobře známe,“ dodává se smíchem Záplatová. V neděli hraje s Žabinami od pěti hodin odpoledne na palubovce USK Praha.