Úvodní zápas mezi brněnskými družstvy začíná v neděli ve tři hodiny odpoledne na palubovce Nymburka, který Final Four hostí. „Myslím si, že holky dobře vědí, co minulý rok ztratily, a kvůli vlastním chybám jim pohár utekl. Nejen ony, ale my, které jsme tu loni nebyly, to chceme napravit,“ burcuje královopolská pivotka Ilona Burgrová.

Naopak loňské sladké vítězství zažila křídelnice Žabin Jana Hausknechtová. „Na finále hrozně ráda vzpomínám. Sešlo se toho víc, hrály jsme před domácím publikem, které nám hrozně pomohlo. Doufám, že výhru zopakujeme,“ říká.

A jak vyzrát na papírově silnějšího soupeře? Prý jako minulý rok bojovností. „Recept je stejný, rozhoduje momentální forma, a když tým dře, může vyhrát jako my loni,“ upozorňuje Hausknechtová.

Na ČP autobusem
KP Brno vypravuje na Final Four Českého poháru do Nymburka autobus pro fanoušky. Cesta je zdarma a fanoušci dostanou i vstupenku na duel se Žabinami. Autobus odjíždí v neděli v půl dvanácté dopoledne od haly ve Vodově ulici. Zájemci mohou v Nymburku i přespat.
Fanoušci Žabin se na semifinále do Nymburku chystají po vlastní ose, klub jim však zajistil ubytování.

Ta v reprezentační pauze laborovala se zraněním, ale dala se dohromady. „Měla jsem natrženou šlachu v patě a nemohla pořádně došlápnout. Teď už jsem připravená,“ hlásí.

Jak před rokem, tak nyní je favorit Královo Pole, které v prvním vzájemném střetnutí v aktuální sezoně Žabiny porazilo v nejvyšší domácí soutěži 70:47. „Trochu doufám, že soupeř bude z tohoto výsledku žít a třeba nás i podcení, což se trochu stalo ve finále. Ve srovnání s tím, jak vidím naše šance oproti loňsku, jsem na tom hodně podobně. Jde o silného soupeře, ale jsem přesvědčený, že pokud zahrajeme maximum, čeho jsme schopní, můžeme Královo Pole porazit,“ přemítá kouč Žabin Viktor Pruša.

Jeho protějšek sice loňské střetnutí nezažil, ale ambice má jednoznačné. „Chceme postoupit do finále a v poháru zvítězit. Nejdřív nás však v semifinále čeká atraktivní brněnské derby, kde nebude nouze o prestiž,“ myslí si královopolský stratég David Zdeněk.

Poražený tým si zahraje v pondělí duel o třetí místo ve tři hodiny odpoledne. Na vítěze pak stejný den čeká v šest hodin večer zápas o prvenství proti lepšímu z dvojice Nymburk – Hradec Králové.