Brněnští hráči jeli do Kolína v roli outsidera. Domácí od začátku zápasu udávali tempo hry a už po třech minutách se dostali do desetibodového vedení. Svůj náskok navýšili v prvním poločase až na konečných 52:25. Namotivovaní hráči mmcité se však ve druhé dvacetiminutovce zasloužili o dramatický závěr, když se čtyři minuty před koncem přiblížili svému soupeři na rozdíl třinácti bodů. „Je náročné hrát celé utkání v tak vysokém tempu. Odehráli jsme výborný první poločas, posledních patnáct minut se nám ale nedařilo v útoku ani obraně," zhodnotil utkání kolínský trenér Predrag Benaček.

V dresu mmcité podruhé nastoupil americký rozehrávač Ernest Zeigler, který zaznamenal dvanáct bodů a přidal čtrnáct doskoků. Špatný výkon však předvedl při střelbe trestných hodů, když ze sedmi pokusů ani jednou neuspěl.

Brněnské hráče bodově táhl čtrnáctibodový Roman Zachrla, který si připsal čtyři úspěšné trojky. „Ve druhé půli jsme se zlepšili. Spadlo nám tam pár střel a dostali jsme se do pohody. Takt musíme hrát celý zápas," řekl Zachrla, který na začátku třetí čtvrtiny trefil dvě tříbodové střelby z velké dálky.

Hru Kolína s deseti body a stejným počtem asistencí režíroval rozehrávač Showron Glover, kterého domácí trenér vyhlásil nejlepším hráčem zápasu.

BC GEOSAN Kolín – Mmcité Brno 81:66 (18-7, 34-18, 17-24, 12-17)

Sestava Kolína – Bakič 23, Skinner 14, Glover 10, McEachin 8, Horák 7, Machač 6, Aušprunk a Vocetka 5, Ličartovský 2, Harčár 1, Bálek a Hunt. Doskoky – 39 (10/29). Trojky – 6/24. Asistence – 22. Trestné hody – 15/24.

Sestava Brna – Zachrla 14, Zeigler 12, Prachař a Nehoda 11, Pumprla 8, Kozina 6, Egwuonwu a Prášil 2, Hrabovský a Jedovnický. Doskoky – 40 (12/28). Trojky – 7/18. Asistence – 10. Trestné hody – 3/16.