Po nerozhodné první čtvrtině rozhodla druhá část, v níž Královopolanky vyhrály jednoznačně 25:8. „Hlavně druhá čtvrtina byla podle našich představ, využívali jsme naše silné stránky a dostali se do slibného vedení. Jinak to nebyl ideální výkon, potřebujeme čas, abychom se při změnách v kádru sehráli,“ uvedl trenér královopolských basketbalistek Martin Pospíšil, který se poprvé od svého prosincového příchodu představil brněnským fanouškům v soutěžním utkání.

KP Brno - Nymburk 68:64

Čtvrtiny: 15:15, 25:8, 13:25, 15:16. Rozhodčí: Kapaňa, Jeřáb, Perlík.
Sestava KP Brno: Bartáková, Kopecká, Mainclová, Oroszová, Sládková, Stará, Šujanová, Gillová.
Nejvíc bodů KP Brno: Gillová – 22 bodů, Šujanová – 16 bodů, Stará – 9 bodů.

V domácím zápase si premiérově zahrála také Sabína Oroszová a úplný debut v dresu Králova Pole si odbyla čerstvá akvizice Lenka Bartáková, která zahájila sezonu v běloruském celku Cmoki Minsk.

Hned první duel po návratu do Ženské basketbalové ligy pro ni byl obzvlášť prestižní. Zahrála si proti svému bývalému týmu a na výhře se podílela šesti body. „Proti Nymburku jsem byla nervózní. Dostaly jsme nejtěžšího možného soupeře, co jsme mohly, a měly málo času na přípravu. Tlak před zápasem jsem si vytvořila sama na sebe. Vím, že se ode mě hodně očekává. Trenér asi nepočítal s nějakým mým super výkonem. Jsem ráda, že jsme zápas zvládly,“ ulevilo se Bartákové.

Bodovou explozí nasměrovala Královo Pole k výhře Američanka Jasmine Gillová, která si připsala hned dvaadvacet bodů, podobným způsobem zářila i zkušená Edita Šujanová s šestnácti body.

Po úspěchu proti spolufavoritovi soutěže čeká KP tým ze spodní části tabulky. V sobotu si zahraje na palubovce sedmé Slavie Praha.