Vyhrála domácí Alice Francová před Španělkou Margaritou Domínguezovou- Cabezasovou a další Italkou Martinou Grimaldiovou. Rybářovou od medailového umístění dělilo šest minut. Pechanová vzdala po pátém mezičase, po kterém jí patřila průběžná pátá příčka.

Na mužské pětadvacítce byl nejlepší z českých plavců Libor Smolka na desáté příčce s bezmála tříminutovou ztrátou na vítěze Bulhara Petara Stojčeva. Jan Pošmourný obsadil 14. příčku a Rostislav Vítek závod nedokončil.

Mistrovství Evropy v dálkovém plavání v Piombinu (Itálie) - 25 km

Muži: 1. Stojčev (Bul.) 5:04:02,3, 2. Lavrentyev (Portug.) -3,1, 3. Reymond (Fr.) -4,0, …10. Smolka -2:56,8, 14. Pošmourný -10:20,2, Vítek (všichni ČR) nedokončil.
Ženy: 1. Francová (It.) 5:31:21,9, 2. Domínguezová Cabezasová (Šp.) -4,4, 3. Grimaldiová (It.) -12,7, 4. Rybářová -6:05,5, …Pechanová (obě ČR) nedokončila.