Cítil jste na začátku reprezentační přípravy náskok před spoluhráči?

Nevím, jestli vyloženě náskok, každopádně jsem se od začátku cítil dobře. Určitě mi to pomohlo. Myslím, že někteří to měli podobně. Jiní si dali úplně volno. Měl jsem celý květen a červen silovou přípravu, zkusil jsem i box. Od července jsem pokračoval basketbalově. Nebaví mě přes léto nic nedělat.

Při jízdě na motokárách vám trénink asi nepomohl. Jak jsou tyto odpočinkové tmelící akce důležité?

Jsou super. Ať už to byly motokáry nebo úterní odpoledne, které jsme strávili focením a natáčením v Praze. Akce mimo palubovku jsou vždy dobré odreagování od tréninků a utužují kolektiv.

Národnímu týmu chybí pouze Jan Veselý kvůli zranění. Znamená to ztrátu pro tým, ale nejspíš větší prostor pro vás. Jak to vnímáte?

Pro tým je to velká ztráta. Na druhou stranu s tím nic neuděláme a musíme se o výhry porvat sami. Otevírají se tím možnosti pro další hráče, ale vše záleží na trenérovi. Snažím se být připravený na cokoli. Ať už budu hrát pět, deset nebo třicet minut, chci týmu co nejvíc pomoct.

Ilustrační foto.
Věčné kouzlo vyhaslo. Draci poprvé neprolétli do finále

V základní skupině E mistrovství světa nastoupíte také proti Spojeným státům americkým, kterým odřeklo účast několik hvězd. Cítíte větší šanci na úspěch?

Pořád je to Amerika a má spoustu kvalitních hráčů. Hrajeme ještě s Tureckem a Japonskem, to jsou oba silní soupeři. Dostali jsme jednu z těžších skupin. Možná to pro nás není nejlepší varianta, ale jsme rádi za povedenou kvalifikaci a možnost být na mistrovství světa. Trénujeme pořád stejně a staráme se o sebe. S rozlosováním se musíme poprat.

Volno jste vyplnil i hledáním nového angažmá. Kdo přesun domlouval?

O přestup se staral spíš můj agent. Dlouho jsme čekali, jestli se objeví nějaká nabídka z Itálie. Nakonec nic zajímavého nepřišlo. S Boulazacem jsem spokojený, ale Itálie mi bude trošku chybět.

Zastavil jste se také doma?

V Brně jsem byl většinu času před reprezentací. Akorát jsem na dva týdny odletěl za známými do New Jersey, kam jsem chodil na univerzitu.

V prvním přípravném utkání na extraligovou sezonu 2019/2020 vyhrála na domácím ledě v DRFG areně Kometa Brno nad Duklou Trenčín 4:1.
Na hattrick nedosáhl. Ještě že tak, Něma by mě hned zkasíroval, směje se Orsava

Máte nové tetování. Co vás k němu vedlo?

Už jsem nad ním dlouho přemýšlel, ale ve výsledku šlo o hodně impulzivní rozhodnutí. Neměl jsem konkrétní důvod. Zajímám se o tetování delší dobu. Byl jsem i na pár veletrzích a exhibicích. Je to takové moje hobby.

Pomáhá k lepším výkonům?

Cítím se s ním dobře, takže možná podvědomě. Tetování je poměrně bolestivá záležitost, takže mi vytvořilo takovou hranici. Říkám si, že ne každý ho vydrží. Vnímám to tak, že jsem schopný udělat něco, co ostatní ne.

Audovy sezony

2014/2015 – Polframex Kutno (1. polská liga) – průměr na zápas: 27 minut, 13,7 bodu, 4,3 doskoku, 1,6 asistence

2015/2016 – AZS Koszalin (1. polská liga) – 28 minut, 14,4 bodu, 6,5 doskoku, 1,5 asistence

2016/2017 – ICL Manresa(1. španělská liga) – 24 minut, 9,6 bodu, 3,9 doskoku, 0,8 asistence

2017/2018 – HydroTruck Sky Tattoo Radom (1. polská liga) – 23 minut, 13,1 bodu, 4,7 doskoku, 1,2 asistence

2018/2019 – Oriora Pistoia(1. italská liga) – 25 minut, 11,4 bodu, 4,7 doskoku, 0,9 asistence

JAN MAZÁČ