V devátém celku tamní ligy hrávala pravidelně, ale nyní už se těší na brněnské angažmá. „V Adaně sezona nedopadla výsledkově zrovna dobře, i skrz dluhy. Klub je měl nejen vůči mně, ale i jiným hráčkám. Z mé strany zájem o pokračování nebyl,“ říká dvaatřicetiletá pivotka a vyškovská rodačka.

Jaký byl hlavní důvod k návratu?
Už před sezonou v Turecku jsem věděla, že si chci vyzkoušet zahraničí a potom se vrátit. Chci už zůstat doma.

Vybírala jste i z jiných nabídek než od Králova Pole?
Řekla jsem si, že pokud se rozhodnu hrát českou ligu, tak v Brně. Už předem jsem agentovi sdělila, že Turecko a zahraničí nemusí řešit. Byla jsem předem rozhodnutá pro návrat. Co se týká jiných nabídek českých klubů, něco málo se událo, ale chci zůstat doma, abych nemusela dojíždět.

Rok v Turecku
TÝMOVÝ VÝSLEDEK:
• Celek Adana ASKI skončil devátý dva body od postupu do play-off

STATISTIKY ŠUJANOVÉ:
• Počet duelů: 26 (všechna utkání základní části)
• Průměrný čas na palubovce: 24,9 (třetí v týmu)
• Bodový průměr: 4,4
• Doskoky na zápas: 3,1
• Asistence na zápas: 0,8
• Úspěšnost trestných hodů: 66,7 %
• Bloky na zápas: 0,1

Hráčky, které odchází do zahraničí, si chtějí přilepšit. Vy jste měla spíš starosti…
Nebylo to příjemné. Kvůli dluhům dopadla sezona, jak dopadla. Tým se rozsypal už před play-off. Sice se to nějak dohrálo, ale měli jsme sezonu rozehranou na mnohem lepší výsledek. Cíl byl postup do play-off a pak se uvidí. V Turecku to funguje tak, že když se cítí šance, tým se ještě posílí a dokoupí se cizinky před důležitou fází ligy. V Adaně to bylo spíš opačně. Cizinky odcházely…

Jaký je život v Adaně?
Co jsem slyšela od jiných hráček, třeba Američanek nebo Peti Kulichové, (nastupovala za městského konkurenta Botas Adana – pozn. red.) která byla se mnou v Adaně, v Istanbulu je to jiné. Adana je velké město, má milion a půl obyvatel. Nejde o poklidné místo, člověk si tam však najde, co hledá. Stejně se pohybujeme v basketbalovém prostředí, což je všude podobné.

Lákají vás v Králově poli zápasy v Eurocupu?
Adana nakonec Eurocup v letošní sezoně nehrála. Jsem ráda, že si KP tuto soutěž zahraje. Navíc los není úplně špatný. Půjde o zajímavou sezonu i vzhledem k tomu, že se obměnilo složení týmu.

Co říkáte na změnu kouče a vizi sázet na mládí?
S trenérem Davidem Zdeňkem se znám z kempu v Poděbradech, kde jsme byli trenérští kolegové. Na spolupráci se těším. Zatím jsme spolu neřešili pohled na sezonu, ale oba tušíme… Vím, co se ode mě čeká.

Přijímáte vůdčí roli v celku po odchodu Terezy Peckové do Maďarska?
Jsem jedna z nechci říct nejstarších, spíš nejzkušenějších v týmu. (smích) Vůdčí roli jsem si vyzkoušela ve Strakonicích i při minulém angažmá v KP Brno. Sice jsme měli v týmu víc holek v mém věku, ale bylo to půl na půl. S vedením jsem se o pozici při podpisu smlouvy bavila. Počítám s tím a těším se.