Páté nasazené Šafářová s Mattekovou-Sandsovou před triumfem v Pekingu ovládly grandslamové US Open, kde ve finále porazily právě Garciaovou s Mladenovicovou, a v minulém týdnu uspěly v čínském Wu-chanu.

"Vyhrály jsem třetí turnaj za sebou, vezeme se na vítězné vlně. Je to skvělé a nádherný pocit. Odehrály jsem tady dobré zápasy a finále mělo vysokou úroveň. Jsem nadšená, protože Bethanie hraje úžasně," řekla Šafářová. "Jako na každém turnaji se skvěle bavíme na kurtu i mimo něj. Užíváme si to od rozcvičení, masáží, večeří, což se projevuje na naší hře," uvedla Matteková-Sandsová.

Šestnáctá výhra v řadě

Finále rozhodly o zisku první sady brejkem v deváté hře, který vzápětí potvrdily. Na začátku druhého setu vedly 2:0, ale o náskok přišly. Rychle však získaly další brejk a podání už si udržely. Šafářová se s Mattekovou-Sandsovou mezi výměnami se na lavičce dobře bavily a na kurtu se skvěle doplňovaly.

Za stavu 5:3 měly dva mečboly, jenže první soupeřky odvrátily "kraťasem" a při druhém trefila Američanka síť. Zápas tak dopodávala Šafářová a při čtvrtém mečbolu ho ukončila po výtečném reflexu na síti half volejem Matteková-Sandsová.

Bronzová olympijská medailistka z Ria Šafářová společně s Mattekovou-Sandsovou vyhrály už šestnáctý zápas v řadě a vylepšily si finálovou bilanci na 8:1. Šafářová slaví svou dvanáctou deblovou trofej, Američanka již dvaadvacátou. Za dva týdny si zahrají Turnaj mistryň v Singapuru.

Vítězně naladění na Turnaj mistryň

Titul ve dvouhře bude v Singapuru obhajovat Polka Radwaňská, jež se na finále sezony naladila triumfem v Pekingu. Sedmadvacetiletá favoritka zdolala 6:4, 6:2 překvapení turnaje Johannu Kontaovou z Británie, která v osmifinále vyřadila Karolínu Plíškovou.

Radwaňská získala jubilejní dvacátý titul v kariéře a třetí v sezoně, stejně jako v předchozích dvou případech bez ztráty setu. Kontaová se navzdory finálové porážce posune v pondělí poprvé v kariéře do světové desítky a má šanci kvalifikovat se na Turnaj mistryň.

Murray potvrdil roli favorita

Britský tenis získal v Pekingu titul díky Andymu Murraymu, jenž splnil roli největšího favorita a ve finále porazil 6:4, 7:6 Bulhara Grigora Dimitrova. Letošní wimbledonský a olympijský šampion vyhrál pátý turnaj v sezoně a čtyřicátý v kariéře.

Devětadvacetiletý Murray v roli vítěze zastoupil šestinásobného šampiona Novaka Djokoviče ze Srbska, jenž letos nestartoval kvůli zraněnému lokti. Aktuální král světového tenisu triumfoval v Pekingu od roku 2009 kromě sezony 2011, kdy při jeho neúčasti vyhrál Tomáš Berdych.

Peking (Čína):

Ženy

Čtyřhra - finále: Šafářová, Matteková-Sandsová (5-ČR/USA) - Garciaová, Mladenovicová (1-Fr.) 6:4, 6:4.

Dvouhra - finále: A. Radwaňská (3-Pol.) - Kontaová (11-Brit.) 6:4, 6:2.

Muži:

Dvouhra - finále: Murray (1-Brit.) - Dimitrov (Bulh.) 6:4, 7:6 (7:2).

Čtyřhra - finále: Carreňo, Nadal (Šp.) - Sock, Tomic (USA/Austr.) 6:7 (6:8), 6:2, 10:8.