Poznáte už všechny v týmu?
Rozkoukávání pro mě není těžké, přišel Sagan s dalšími Slováky, Majka s sebou taky vzal Poláka, většinu lidí znám.

Je příjemné, že si víc popovídáte i česky?
Pokecám si hodně československy, což je příjemné. Lidi, kteří přišli, jsou fajn. Myslím, že spolupráce bude úplně bez problémů. Jsem dost nadšený, kam se tým pohnul.

Jaká bude vaše role v něm?
Určitě jsem jeden z lidí na časovky a myslím si, že v kratších etapových závodech taky dostanu možnost něco ukázat. Samozřejmě na největší závody máme Petera Sagana a Rafala Majku, oba si z předchozích ročníků Tour dovezli dresy.

Peter Sagan vzal na uvítanou celý tým do restaurace, jak to na vás zapůsobilo?
Zamluvil restauraci v americkém stylu, sešli se tam všichni závodníci bez vedení, což přispělo k příjemnému uvolnění, jezdci se lépe poznají. Peter je super závodník i lídr a jsem strašně rád, že s ním budu v jednom týmu.

Také čtěte: Komplikace ve Španělsku. Kreuzigerovi ztratili kolo: Byl jsem i bez kufrů

Česko-slovenská stopaČeští cyklisté v týmu Bora – Hansgrohe:
- Jan Bárta
- Leopold König
Slovenští cyklisté v týmu Bora – Hansgrohe:
- Erik Baška
- Michael Kolář
- Juraj Sagan
- Peter Sagan

Bývá kolem něho velký povyk?
Pozornost na tým se zvýšila o několik set procent. Je to neskutečná osobnost a lidi ho poznávají na různých místech, i v restauraci se s ním fotili. Pomáhá nám i jemu, že je ve středu zájmu, taky si to užívá, ale nenechává se tím tolik stahovat, bere to s nadhledem.

V čem jeho příchod pomůže?
Psychicky celý tým strašně táhne dopředu. Měli jsme první závod v Austrálii a hned v prvním dojezdu byl Sam Bennett druhý. A hlavně díky Peterovi.

Stáj Bora – Hansgrohe od letošního roku patří do nejvyšší profesionální divize WorldTour, což jí zajišťuje účast na největších etapových závodech Tour de France, Giro d'Italia a Vuelta. Co to znamená pro jezdce?
Je to určitě jiné, předtím jsme museli čekat na divokou kartu, i když pokud vedení řeklo, že bude, tak jsme ji dostali. Teď máme závody jisté, ale zase člověk neví, zda na ně může jet, protože máme nejlepší jezdce na světě a nastává větší tlak na lidi. Dostat se do největších závodů bude určitě těžší.

Domlouvá se dopředu, kdo na který podnik Grand Tour pojede?
Samozřejmě s nejlepšími se počítá na Tour, když dovezli loni dresy. Zbytek se účast dozví časem.

Čtěte také: Smutná zpráva. Cyklistický šampion Grabovskij zemřel v 31 letech

Na který závod pomýšlíte?
Všechny jet nemůžu, takže uvidíme. Myslím si, že ani letošní ročník Gira nebude špatný. (pousměje se)

Vaše stáj také změnila kolo, z Argonu jste přešli na Specialized. Máte lepší vybavení?
S Argonem jsem neměl problém, horší byly některé doplňky kola. Teď máme materiál na úplně špičkové úrovni.

Měníte s novým kolem také svůj posed?
Na začátku nám ho nastaví podle starého kola, takže si moc nemáte na co zvykat. Kontrolovali ho pak nejlepší specialisté od Specialized, mně říkali, že mám dobrý posed, takže mi ho nechali. Měnil jsem však tretry, protože od Specialized jsou trošku jinak udělané než většina jiných. To byl nezvyk, ale jde o špičkový materiál a jsem s nimi spokojený.

Ve středu se s týmem vracíte na Mallorcu, kde už jste začátkem roku trénoval. Co vás čeká?
Máme tam čtyři závody, měl bych startovat ve dvou v pátek a v sobotu, ale jsou jen na rozjetí. Pak tam tým končí, já ještě týden zůstávám. Nejbližší závody budou etapák v Algarve v Portugalsku a potom už následuje Paříž-Nice.

Jezdil jste na kole i doma na Hodonínsku v současných mrazech?
Jezdil jsem na podzim na silnici, pokud to šlo, pak na horském kole a pak jsem vyrazil na Mallorcu, kde jsem strávil skoro tři týdny v teple.