„Prohráli jsme zaslouženě. Soupeř byl silný pod košem, nedal nám moc šancí,“ vyzdvihl protivníka brněnský hráč Jiří Ziegler.

Rozhodující krok k výhře udělali Jihočeši ve druhé části, když soupeři utekli na rozdíl více košů. „Ani jeden tým se moc neprosazoval. Nám se přece jen dařilo o něco víc, zatímco soupeř v zakončení často zaváhal. Potřebovali jsme v tabulce odskočit Prostějovu, což se nám podařilo,“ mnul si ruce českobudějovický matador Vlastimil Krejčí.

Na vítěznou vlnu se brněnští korfbalisté vrátili o den později, kdy netradičně v Prostějově přehráli Znojmo 29:14. Duel se odehrál na Hané u příležitosti oslav třiceti let korfbalu v České republice, v Prostějově se za tři týdny uskuteční také Europa Shield.

Favorizovaní Brňané museli utkání otáčet. „Znojmu vyšel začátek, Patrik Nguyen trefil několik košů z velké dálky. Do poločasu jsme však zápas obrátili a pak už jsme drželi tempo my. Ve druhé části už znojemská obrana nebyla tak pevná a v útoku soupeř skóroval jen čtyřikrát,“ líčil brněnský Ziegler, jehož celek čeká od čtvrtka vrchol v podobě Europa Cupu v belgickém Kotrijku. „Už se chystáme a moc se těšíme. Hlavně na zápasy s jinými soupeři. Ty z extraligy už moc dobře známe a vítáme nový impulz,“ vyhlížel Ziegler.

I přes prohru zůstávají brněnští korfbalisté po osmi kolech české nejvyšší soutěže se ziskem třinácti bodů na první pozici. Na čele mají náskok dvou bodů před Českými Budějovicemi, Znojmo je poslední čtvrté.

JAN PAŘÍK