Před rokem si odbyla premiéru ve Světovém poháru v nizozemském Apeldoornu, kde obsadila v keirinu třináctou příčku. V Polsku už pronikla do desítky, skončila devátá. „Byla jsem trošku nervózní, ale ne moc. Těšila jsem se, až budu závodit, nohy mi jely krásně,“ vracela se k akci Kaňkovská.

Devátým místem ukázala, jak velký talent v devatenáctileté dráhařce třímá. „Byla jsem nadšená, protože se mi povedlo hned postoupit z první jízdy do semifinále, pak mi jen o kousek uteklo velké finále, což mě trošku mrzelo. Deváté místo je pro mě hodný dobrý výsledek a nabrala jsem plno nových zkušeností. Sedlo mi to,“ řekla Kaňkovská, jejíž dvojče Ema závodí na dráze ve vytrvalostních disciplínách.

Lucie Hochmann (vlevo) s Emou Kaňkovskou z Dukly Brno.
Dráhoví cyklisté vzhlížejí k návratu bodovačky dvojic do olympijského programu

V Manchesteru pojede v sobotu keirin. „Dost mě deváté místo namotivovalo. Vidím, že s těmi holkami se dá normálně závodit, výkonnostně jsem na tom plus minus stejně jako ostatní, za to jsem ráda. Hned se líp závodí, když vám, že na to mám a může se něco podařit,“ dodala Kaňovská.

Už v pátek pojedou závodníci brněnské Dukly týmový sprint, v sobotu nastoupí ve sprintu jednotlivců Pavel Kelemen s Davidem Sojkou a v neděli startuje v keirinu Tomáš Bábek.

Sportovní redaktor Deníku Rovnost Jaroslav Kára.
Berlínský zápisník číslo 5: Když ani stříbro není úspěch