Jezdec šampionátu superbiků IDM přiletěl v úterý večer a ubytoval se v hotelu International. Už dnes večer ale odlétá do Maďarska. „Souvisí to s tím, že se tam pojede Velká cena formule jedna. Žádné podrobnosti ale nemám. Nevím ani, jestli se ještě do Brna vrátí,“ uvedla ředitelka okruhu Ivana Ulmanová. Schumacher stále spolupracuje se stájí Ferrari, zároveň by však měl jet o víkendu závod superbiků v německém Schleizu.

Fenomenální jezdec stihl ve středu na nově opraveném okruhu několik jízd. „Pak ho ale vyrušil déšť,“ uvedl Deníku důvěryhodný zdroj blízký týmu Gunti. Schumacher jezdil s oranžovou motorkou KTM s číslem 901. Jeho mladší bratr, taktéž bývalý pilot formule jedna, měl tmavší stroj s číslem 877. Slavný pilot projel trať ve středu dopoledne v čase 2.07,166. To je asi o sedm vteřin pomaleji, než jezdila minulý víkend v Brně špička mistrovství světa superbiků.

Na okruhu se okolo německého závodníka strhlo malé šílenství. „Jsou tady fotografové, televizní štáby i mnoho fanoušků. Je to docela sranda, všichni se všemožně snaží dostat dovnitř a vidět Schumachera,“ popsal zdroj Deníku.

Michael Schumacher je nejúspěšnější pilot v historii formule jedna. Získal sedm titulů mistra světa, z toho pět se stájí Ferrari. Zároveň je však jediným jezdcem, který byl diskvalifikován z celé sezony, protože úmyslně způsobil havárii.

S profesionálním závoděním skončil před dvěma lety. Nyní jezdí pro zábavu motocyklové závody a pomáhá s vývojem závodních vozů u Ferrari.