Náskok Šelem se na čele tabulky před Olomoucí ztenčil na pouhé dva body. „Z naší strany to nebylo povedené utkání. Udělaly jsme víc chyb, soupeř se rozehrál a rázem byl na koni. V závěru čtvrtého setu mu navíc pomohla rozhodčí, která jinak nepískala špatně, ale koncovku nezvládla,“ posteskla si brněnská kapitánka Soňa Nováková.

Narážela na závěr čtvrté sady, v níž domácí hráčky vedly 21:17. Po hlasitých protestech obdržely Šelmy dva bodové karetní tresty a ze skóre 23:17 už se nevymanily.

TJ Sokol Šternberk – VK Šelmy Brno 3:1 (15:25, 25:21, 25:16, 25:21)
- Rozhodčí: Hladišová, Poláček. Diváci: 110.
- Šternberk: Šmídová, Schandlová, Kneiflová, Karabinovich, Sifferlen, Kofie, libero Zilberman. Střídala: Mazur.
- Šelmy Brno: Nováková, Mikysková, Svobodníková, Diatková, Sklenářová, Wolowicz, libero Chlumská. Střídaly: Benediktová, Akeo, E. Beránková, M. Beránková.

Přitom na začátku to vypadala na snadnou úlohu pro favorita, zkušené Brňanky první set vyhrály 25:15. Ovšem přetahovanou ve druhé sadě ovládly 25:21 domácí volejbalistky a třetí set opanovaly jasně 25:16. „Naprosto zasloužené vítězství domácích. Ještě asi žijeme ve vánoční atmosféře, hráli jsme bez zápalu a bojovnosti. Jednoznačně klíčový byl druhý set, v němž nám spadlo na naši stranu úplně všechno, najednou jsme byli pod tlakem a už jsme se z něj nevymanili,“ zlobil se brněnský trenér Ondřej Boula.

Šternberk po sváteční přestávce navázal na vítězství nad Olympem Praha a Prostějovem, v tabulce mu patří osmá příčka jen bod za Královým Polem. „Sílu Šelem známe, ale trochu jsme počítaly, že je mohla rozhodit pauza. Navázaly jsme na sérii z konce roku a opět jsme to dokázaly týmovým výkonem,“ libovala si kapitánka Šternberku Nicole Šmídová.

VK Královo Pole – Olomouc 0:3 (14:25, 16:25, 17:25)
- Rozhodčí: Ištvanech, Kubinec. Diváci: 150.
- KP Brno: Šloufová, Carpentier, Kvapilová, Pavlíková, Bukovská, Podhrázká, libero Digrinová. Střídaly: Judlová, Pokorná, Kuníková, Grabovská.
- Olomouc: Hodanová, Trnková, Orvošová, Michalíková, Strušková, Dudová, libero Stavinohová.

Po dvou prohrách naopak zabrala mistrovská Olomouc v Králově Poli. „Potřebovali jsme se dostat do herní pohody, protože před Vánoci se nám úplně nedařilo, takže jsme rádi, jak jsme zápas odehráli. Hráli jsme trpělivě a čekali na soupeřovy chyby, které přišly,“ radoval se olomoucký kouč Petr Zapletal.

Hanačky vládly od úvodních minut a zvítězily po setech 25:14, 25:16 a 25:17. „První set nám utekl hned na začátku, kdy jsme se trápily na příjmu, a bohužel jsme se pak už v utkání nedokázaly prosadit v útoku. Olomouc si hlídala celý zápas a zaslouženě vyhrála,“ uznala královopolská kapitánka Šárka Šloufová.