Jako mírné favoritky budou vstupovat svěřenky kouče Ondřeje Bouly do čtvrtfinálové série. V ní vyzvou Olymp, který v základní části předstihly o jediný bod a vybojovaly si tak úvod před vlastními fanoušky. „Nakonec umístění na čtvrtém místě není až tak zlé. Sezona byla nahoru dolů, měli jsme dost propadů ale i dobrých zápasů. Trápila nás ale nevyrovnanost,“ tuší Boula.

Právě na vyrovnanosti výkonů hráčky brněnského celku pracovaly. A od úvodu čtvrtfinále, které startuje v Brně v sobotu od půl páté odpoledne, to hodlají prokázat. „Olymp bude hrát nadšeně, bude riskovat a půjde po nás. Na druhou stranu má v kádru dost mladých holek, když budeme schopní držet nějakou úroveň po celou dobu série, tak bychom jej měli přehrát,“ nastiňuje Boula.

Královopolské volejbalistky zakončily základní část sérií sedmnácti vyhraných utkání v řadě.
Od prosince bez prohry. Volejbalistky KP jdou ve čtvrtfinále play-off na Ostravu

Brňanky budou chtít těžit i ze zkušeností. Ty do týmu značně napumpovaly zimními příchody bývalých reprezentantek Anety Havlíčkové a Pavly Šmídové. „Zkušenosti můžou být rozhodujícím faktorem, proto jsme i v zimě tyto posily přiváděli,“ podotýká lodivod Šelem.

Nově poskládaný kádr jde do vyřazovacích bojů s vysokými ambicemi. K jejich naplnění potřebuje nejen ustálit vyrovnanost výkonů, ale i zvládat koncovky dobře rozehraných utkání, což Šelmám v některých duelech dělalo problém. „Velmi důležité bude nastavení našich hlav, abychom udrželi koncentraci po celou sérii,“ dodává Boula.

Basketbalistka Katarina Trehubová (v bílém s číslem 14) přišla do Králova Pole na začátku března jako posila na pozici pivotky.
Cíl posily Trehubové? Pomoct KP k úspěchu. A pak možná ukončí kariéru

Výraznou vzpruhou může být i domácí prostředí, kterým bude brněnský klub ve čtvrtfinále disponovat v úvodním, třetím a případném rozhodujícím pátém střetnutí. Hned na první duel se Šelmy snaží nalákat maximum fanoušků, proto ve spolupráci s Královým Polem přišly s lákavou nabídkou. Jedna vstupenka totiž platí na oba sobotní čtvrtfinálové zápasy brněnských týmů.