Šelmy si ze Srbska odvezly prohru 1:3 a dobře nevstoupily ani do odvety, když prohrály první set. Pak ale začaly dominovat a utkání otočily. „Věřili jsme, že můžeme v domácím prostředí být úspěšní a byli jsme na dobré cestě ke zlatému setu, když jsme vedli 2:1. Pak jsme ale polevili, zároveň hráčky soupeře začaly velmi dobře servírovat,“ mrzelo kouče brněnského celku Jaroslava Vlka.

V rozhodující čtvrté sadě Srbky nedopustily větší drama, ovládly ji 25:11 a bylo jasné, že postupují mezi nejlepší osmičku druhé nejprestižnější evropské soutěže. „Nedokázali jsme si pak už pořádně rozhodit míče na síti. Srbky výborně bránily v poli, dostaly se ve čtvrté sadě ihned do vedení a bylo rychle jasné, že už to k postupu asi nedotáhneme,“ pokračoval Vlk.

Následné páté dějství už bylo jen formalitou, oba celky v něm šetřily některé opory. Crvena Zvezda si nakonec připsala vítězství i v odvetě. „Potřeboval už jsem pak stáhnout některé hráčky, protože už toho na ně bylo dost. Odpočinek by tedy potřebovaly všechny, táhneme teď náročnou sérii zápasů,“ podotkl lodivod Šelem.

Brněnské vicemistryně extraligy tak svou pouť CEV Cupem končí v osmifinále. S maďarským celkem Balatonfüred si ještě poradily, na Crvenu Zvezdu už ale nestačily. „Myslím si, že se možná rozhodlo už v Srbsku, kde jsme vedli 1:0 na sety, druhou sadu jsme pak prohráli 24:26, když jsme v koncovce nezvládli servis a tam se to lámalo,“ rekapituloval Vlk.

Volejbalové derby ovládly v sobotu Šelmy (v bílém), které zdolaly KP 3:0 na sety.
Drama v koncovkách i vyloučený kouč. Derby o Brno bavilo, opět jej ovládly Šelmy

Hlavní postavou dvojutkání byla polská univerzálka Malgorzata Jaseková, která táhla srbský klub v obou zápasech. „Rozehrála se a měli jsme obrovský problém ji ubránit. My jsme naopak v některých momentech neměli hráčku, která by nás táhla,“ doplnil zkušený slovenský trenér.

Osmifinále CEV Cupu - odveta
Šelmy Brno - Crvena Zvezda Belegrad 2:3 na sety

Sety: 16:25, 25:22, 25:23, 11:25, 9:15.
Nejvíce bodů: Madsenová 17, Kelnárová 11, Širůčková 10 - Jaseková 18, Mateská 16, Stojičová 13.
První zápas 1:3, postoupila Crvena Zvezda Belegrad.