Už v minulé sezoně brněnské družstvo dokráčelo do finále, poslední krok však nezvládlo. Letos po skvostné základní části tuší, že je historickému úspěchu ještě blíž. „Po triumfu v základní části jsou ambice nejvyšší, celá první čtyřka je ale opravdu silná. Čekají nás kvalitní soupeři, budeme hrát těžké zápasy, ale věřím, že jsme na ně připravení. Děvčata jsou zkušená, určitě se jim kolena neroztřesou,“ ujišťuje Vlk.

Do semifinálových bojů Šelmy vstupují jako největší favoritky. V základní části příliš neměly konkurenci, ve čtvrtfinále smetly Přerov. I proto už se pomalu nabízí myšlenky na zisk prvního titulu v klubové historii. „Každý má myšlenky na titul v sobě, ale stále nás ještě čeká dost zápasů. Ani loni jsme se o tom moc nebavily, i když už jsme byly ve finále. Zatím si to držíme v sobě,“ popisuje kapitánka extraligových vicemistryň Ivona Marková.

Semifinálové série startují v sobotu, Šelmy začínají domácím zápasem, který vypukne v šest hodin večer. Právě výhoda domácího prostředí v klíčových utkáních může být pro Brňanky velkou výhodou.

V aktuální sezoně totiž před svými příznivci prohrály jediné utkání – hned v úvodním kole nestačily na Prostějov. „Doma si věří každý, všichni jsou ve vlastní hale silní. Kounička je specifická, málokomu se v ní hraje dobře. Naopak my se v ním cítíme výborně,“ usmívá se jedna z opor Šelem Pavla Šmídová.

Semifinálovým soupeřem jihomoravského týmu bude pražský Olymp, který v základní části obsadil čtvrtou příčku. Na Šelmy tak čeká mnohem těžší test, než byl ten čtvrtfinálový. „Přerov kvalitativně neměl na naše družstvo, zápasy byly jednoznačné. Postup do semifinále jsme očekávali, Olymp je v mnoha věcech nevyzpytatelný. Na sérii si ale věříme,“ podotýká Vlk.

Jeho svěřenky se však na soupeře příliš neohlíží. Tuší totiž, že když budou nadále předvádět kvalitní výkony, bude je jen těžko někdo zastavovat. „Když chcete být šampionem, tak ani není důležité, kdo je vaším soupeřem. Každé utkání už je nyní jako finále,“ burcuje Brazilka Jéssica Silvaová, která se k brněnskému družstvu připojila po Novém roce.

Mezi čtvrtfinálovou a semifinálovou sérií měly Šelmy deset dní volna, které si zpestřily i netradičním utkáním. „V pondělí jsme odehráli přípravný zápas s ženskou reprezentací do dvaceti let, ještě jsme si střihli i jedno modelové utkání, abychom nevypadli z tempa. Na úvodní duel budeme dobře připravení,“ předesílá lodivod brněnského družstva.