Odčinily tak nezdar z předcházejícího kola, kdy poprvé v sezoně ztratily všechny body na hřišti Šternberku. Královo Pole zůstává sedmé. „Jsem ráda, že jsme se rychle oklepaly z prohry se Šternberkem. Ustály jsme tlak a rozhodl náš lepší servis,“ poznamenala kapitánka Šelem Soňa Nováková.

V brněnském souboji se tak ukázal kvalitativní rozdíl mezi oběma družstvy, kdy Šelmy disponují zkušenými hráčkami s reprezentačními zkušenostmi, zatímco KP sází na mladé hráčky, které mají kariéru před sebou. Do sestavy Šelem se navíc vrátila po zranění jedna z opor Simona Janečková. „Pořád bojujeme s tím, že děláme v důležitých chvílích nevynucené chyby, což rozhodlo. V prvním a třetím setu setu jsme nezachytili začátkek,“ pojmenoval jeden z hlavních nešvarů svých svěřenek trenér hostujících hráček Matúš Kalný.

Ve vzájemných soubojích mezi Šelmami a Královým Polem tak poprvé zvítězil domácí tým, ve všech pěti předcházejících kláních se radoval z výhry hostující celek. „Bojovaly jsme a první dva sety nebyly z naší strany špatné. Šelmy si v důležitých chvílích pomohly servisem,“ hledala příčiny jasného rozdílu kapitánka KP Šárka Šloufová.

Šelmy si triumfem udržely první pozici v extralize, díky čemuž si v novém systému zajistily, že závěrečnou třetí část základní části budou hrát proti hlavním konkurentkám v tabulce na domácím hřišti. „Proto je výhra nad KP tak důležitá. S Olomoucí si zahrajeme doma a to je velká výhoda. Každý zápas je pro nás důležitý a rádi nastupujeme doma před našimi fanoušky. Navíc už se na nás každý líp připraví, takže musíme být na pozoru,“ podotkla Markéta Chlumská, která plní roli libera Šelem.

Závěrečná třetina základní části startuje tento týden a každý celek se ještě jednou utká s každým. Šelmy si zahrají nejprve s Olympem Praha v sobotu od šesti hodin večer.

Královo Pole se představí ve stejný den o hodinu dříve na palubovce Prostějova a pokusí se ukončit sérii tří proher v řadě. „Trápila nás zranění, kvůli čemuž jsme musely tým doplňovat o juniorky, ale pořád se hodláme dostat na šesté místo, což jsme si vytýčily za cíl,“ pronesla Šloufová.

Na šestý Olymp Praha ovšem ztrácí hráčky KP už propastných dvanáct bodů. Základní část sezony skončí po následujících devíti kolech 7. března.

Šelmy Brno - KP Brno 3:0

Sety: 25:18, 25:21, 25:15. Rozhodčí: Poláček., Velinov. Diváci: 302.

Šelmy Brno: Nováková, Mikysková, Svobodníková, Diatková, Sklenářová, Wolowiczová, libero Chlumská. Střídaly: Janečková, Akeová, Benediktová, Beránková.

KP Brno: Carpentierová, Kvapilová, Pavlíková, Bukovská, Podhrázká, Grabovská, libero Digrinová. Střídaly: Kuníková, Šloufová, Judlová