V extraligové tabulce si Šelmy, které nejvyšší soutěž poprvé okusily teprve v minulém ročníku, vytvořily již osmibodový náskok na Hanačky, které mají jeden duel k dobru. „Když šlo do tuhého, byli jsme malinko klidnější a odehráli těžké balony. Výsledek 3:0 je pro mě trochu překvapivý,“ pokyvoval do kamery České televize brněnský trenér Ondřej Boula.

První dvě sady přinesly vyrovnanou bitvu, ovšem koncovky si zkušené Šelmy pohlídaly. Úvodní dva sety skončily shodně 25:21. Ve třetím si Šelmy vypracovaly šest mečbolů, hned první využily a zvítězily 25:18.

Na esa kralovaly domácí volejbalistky jasně 10:1. „Čekal jsme jiný výsledek. Soupeř hrál velmi dobře a zatlačil nás servisem. Měli jsme špatný servis, vůbec jsme jím neškodili a občas ho zkazili. Spíš jsme však zápas neodpřihrávali,“ hlesl olomoucký trenér Petr Zapletal.

Basketbalisky Žabin Brno vyhrály Český pohár v Kutné Hoře.
Žabiny posedmnácté vyhrály domácí pohár, Slavia končila se dvěma hráčkami

Také předchozí dvě vzájemná střetnutí ovládl domácí celek, ovšem pokaždé až v páté sadě 3:2. „Nešlo o jednoznačný zápas, všechny sady byly do konce vyrovnané. Minulý zápas v prosinci jsme rozehrály úplně stejně, ale nezvládly jsme koncovky, které se nám teď povedly,“ uvedla brněnská kapitánka Soňa Nováková.

Dvojnásobná účastnice olympijských her v koncovkách setů s chladnou hlavou dirigovala své spoluhráčky za triumfem. „S věkem a po dětech se mentalita nějak změní, jsou pro mě důležitější věci. I když je to nervózní zápas, navíc televizní, mám nastavené v hlavě, že si jdu ráda zahrát a pohnout se,“ usmála se čtyřiačtyřicetiletá Nováková, která letos touží po jakékoli extraligové medaili.

SOUBOJ NA ČELE. Brněnské Šelmy se v pondělí na domácí palubovce pustí do mistrovské Olomouce.
Ze šlágru se nehroutí. Rozhodnou až vyřazovací zápasy, míní volejbalistky