„Bojovaly jsme, jak to šlo. Na turnaji je vždycky nějaký zápas, který je těžký a člověk se jím musí prokousat. Nám se to tentokrát nepodařilo,“ prohlásila pro Tenisový svět Krejčíková.

České tenistky vstupovaly do utkání v roli mírných favoritek, ovšem úvodní set jim vůbec nevyšel a uhrály pouze jedinou hru. Ve druhé sadě sice bývalé deblové tenisové jedničky kralovaly, ale rozhodující set patřil kanadsko-čínské dvojici, která si zahraje své první společné grandslamové finále. Při cestě do něj pouze dvakrát ztratily servis. „Sü nemá rychle podání, což je možná těžší. Používá leváckou rotaci, navíc si to zastavuje. Tentokrát mi ani vítr nepomáhal. Trápila jsem se s tím,“ povídala Siniaková.

Jedno zastoupení ve finále však přesto český tenis má. O první grandslamový titul si zahraje Barbora Strýcová, která se svou tchajwanskou spoluhráčkou Sie Šu-wej přehrála elitní pár světa, Maďarku Timeu Babosovou a Francouzku Kristinu Mladenovicovou 7:6 a 6:4 a spravila si chuť po čtvrteční jasné semifinálové prohře ve dvouhře se Serenou Williamsovou. Pokud Strýcová vyhraje, vystoupá poprvé v kariéře na vrchol deblového žebříčku WTA.

Na první místo už dříve vystoupaly i Krejčíková se Siniakovou hlavně díky loňským triumfům na Wimbledonu a Roland Garros. V tomto ročníku elitní deblistky vyklízí pozice. Na Australian Open vypadly ve čtvrtfinále, na Roland Garros v Paříži dokonce hned v prvním kole.

Jedinkrát se probojovaly do finále, povedlo se jim na turnaji v americkém Indian Wells.

Obě ale zaznamenaly pokrok v singlových kariérách. Barbora Krejčíková od začátku dubna vyhrála čtyři turnaje nižší kategorie ITF a vyhoupla se na své nové žebříčkové maximum ve dvouhře, 118. pozici.

Kvůli posunu v singlovém žebříčku také před novou sezonou angažovala trenéra Pavla Šnobla. „Pracujeme na komplexním zlepšení. Všechno vstřebávám a postupně se do toho dostávám. S Pavlem jsme si sedli, je to pohodář. Taky je pro mě výhoda, že trénuji s bývalým profesionálem. Je levák, díky čemuž mám výhodu v zápase s levačkami,“ vyprávěla Deníku Rovnost Krejčíková.

Kateřina Siniakové si zase letos na Roland Garros zahrála premiérové grandslamové osmifinále kariéry ve dvouhře.