O vítězství přitom domácí rozhodli v dechberoucí koncovce, ještě v polovině poslední minuty prohrávaly, pět vteřin před koncem ovšem rozhodla letní akvizice klubu Jasmine Gillová. Cestu za výhrou kromě ní vydláždila také Michaela Stará, která zaznamenala celkem osmnáct bodů. „Bylo hodně těžké v té koncovce zachovat chladnou hlavu, ale kádr je natolik zkušený, že to zvládl. Měly jsme i štěstí, protože Benátky neproměnily koš, který rozhodně dát mohly,“ vzpomenula na infarktové momenty Stará.

Osmadvacetiletá křídelnice závěrečnou minutu zápasu načala trojkou, kterou rozbouřila šest set diváků v hale ve Vodově ulici. „Jsem strašně šťastná za výhru. Cítila jsem se od začátku dobře, holky mi skvěle otevíraly pozice. Je to kolektivní výsledek,“ pravila rodačka ze Žďáru nad Sázavou.

Úvod nicméně patřil Benátkám, které do Brna přijely v pozici dosud neporaženého celku prestižní italské Serie A1. Klub s euroligovými ambicemi se ujal vedení 6:1. „Sice jsme prohrávali, ale všiml jsem si, že přesto dobře bráníme. Byl jsem v klidu. Nedovedli jsme to zúročit v první chvíli, ale nedovolili jsme soupeři odskočit,“ uvedl trenér KP David Zdeněk.

KP Brno - Benátky 66:64
Čtvrtiny: 17:10, 19:19, 14:18, 16:17.
Rozhodčí: Mavisu, Mumini, Perlić.
Sestava KP: Kopecká, Beránková, Mainclová, Sládková, Stará, Remenárová, Saurazaiteová, Šujanová, Gillová, Maddenová.
Nejvíc bodů KP: Stará – 18 bodů, Gillová – 17 bodů, Sládková, Šujanová – obě 8 bodů.

Brněnské basketbalistky tak daly zapomenout na jasnou prohru z úvodního utkání EuroCupu v Miškolci a rázem rapidně zvýšily své šance na postup. „Připravovali jsme holky na to, že teď v sérii zápasů můžeme všechno prohrát. Chtěli jsme ale předvést výkon, za který se nebudeme stydět. Tohle je velká třešnička a povzbuzení do další práce,“ podotkl Zdeněk.

Podle něj rozhodlo i nasazení jeho svěřenek v utkání. „Byl to fantastický zápas proti vynikajícími týmu. Holky hrály energicky, jsem šťastný za ně. Hráčky na hřišti i na střídačce tím utkáním žily a je to obrovské povzbuzení,“ zmínil Zdeněk.

Další zápas EuroCupu sehrají brněnské hráčky příští středu znovu na domácí palubovce proti Nantes.