Juniorská mistryně světa i Evropy ve stejné disciplíně přidala do sbírky první velkou dospělou medaili. „Co jsem dokázala v juniorech, už je pro mě minulost. Chtěla jsem dosáhnout dalšího výsledku v elitní kategorii. Na mistrovství Evropy do třiadvaceti let se mi to úplně nepovedlo, teď jsem si trochu spravila chuť na elitní Evropě,“ usmála se Kaňkovská.

Před měsícem skončila pátá v keirinu na evropském šampionátu do 23 let v italském Fiorenzuola d'Arda. „Motivovalo mě to hodně. Věděla jsem, že na sobě musím víc makat, víc dřít ve švech ohledech, jak v tréninku, tak ve zlepšení mé hlavy, která u mě taky hraje velkou roli,“ doplnila.

Ve finále bulharského závodu nestačila pouze na Olenu Starikovovou z Ukrajiny, bronz získala Helene Casasová Roigeová. Radost si přímo na velodromu užila s otcem Martinem, mechanikem české reprezentace. „Je neskutečné prožívat s tátou moje velké výsledky. Taky to zažil v roli profesionálního sportovce, takže byl naměkko. Doma to oslavíme s celou rodinou, ségra s mamkou se dívaly aspoň v televizi,“ řekla Kaňkovská.

Druhou příčku v malém finále a tedy celkově osmou pozici vydřela Veronika Jaborníková z Dukly Brno. Kaňkovská skončila třetí v první jízdě a postoupila rovnou do finále, Jaborníková byla v prvním kole pátá ve své rozjížďce.

Velké medailové šance se dávaly nejzkušenějšímu borci brněnské Dukly Tomáši Bábkovi. Ten vyhrál svou rozjížďku, jenže v semifinále dojel až čtvrtý a mezi nejlepší šestku nepostoupil. Malé finále ovládl, takže v plovdivském kerinu obsadil celkově sedmou pozici.

Jeho týmový parťák Martin Čechman musel po prvním kole do oprav, kde svou jízdu vyhrál. Ve stejném semifinále jako Bábek skončil šestý a celkově mu připadla desátá příčka. Evropským šampionem v keirinu se stal německý reprezentant Maximilian Levy, jenž v Bulharsku kraloval i sprintu.

Bábek spolu s Jakubem Šťastným nastoupí v neděli ještě do závodu na kilometr s pevným startem, Kaňkovská s Jaborníkovou pojedou poloviční trať.