Brňanky ve středu poprvé v sérii, která se hraje na čtyři vítězství, prolomily kouzlo domácí výhody a porazily pražský Tatran na jeho hřišti 5:2. V prvním kole play-down se tak dostaly do vedení 3:2 na zápasy. V pátek od půl osmé večer v hale VUT v Technické ulici chtějí proměnit mečbol. „Výhra v Praze je určitě důležitá pro naši psychickou pohodu, ale je to jen bod v sérii. Jsem ráda, že jsme to po náročném cestování uprostřed týdne zvládly fyzicky i herně a výhoda se přehoupla na naši stranu. Vytvořily jsme na soupeřky ještě větší tlak,“ libuje si sedmatřicetiletá Léblová.

Základ úspěchu v pátém utkání byly dobře ubráněné přesilovky. Pražanky měly k dispozici tři početní výhody. Ani jednu nevyužily a jednou dokonce v oslabení udeřily Židenice. Svým druhým gólem v zápase se prosadila Kamila Pravcová. „Když po krásném úniku Kamila zvýšila na 3:1, byly jsme na koni,“ vyzdvihuje klíčovou akci útočnice, která poté zvyšovala na 4:1.

Do Prahy ve středu dorazily autobusem i desítky brněnských fanoušků. „Povzbuzovali, co bubny a hlasivky stačily. Jsem vděčná za jejich čas a chuť fandit a pomoct k výhře,“ sdělila.

Léblová v pěti zápasech play-down zaznamenala devět kanadských bodů za sedm branek a dvě asistence. Přitom v osmi zápasech základní části, do kterých naskočila, si celkově připsala jen dvě asistence. „Jsem ráda, že mi to tam začalo padat a můžu tím týmu pomoct. Mám ráda zápasy, kdy jde o všechno. Dokážu se na ně koncentrovat a nechat na hřišti vše,“ vysvětluje.

Série mezi Židenicemi a Tatranem není skoupá na tvrdé souboje. V nedělním domácím zápase, ve kterém Léblová zaznamenala hattrick, zasahovali na hřišti přivolaní záchranáři po tvrdém střetu židenické Martiny Valehrachové a střešovické Lenky Faltusové. „Bylo velice těžké se soustředit na hru. V tu chvíli nebyl důležitý florbal, ale aby byly obě v pořádku. Faltusovou jsme už viděly na lavičce s týmem. Martina pořád zůstává v domácím léčení,“ popsala hráčka.

Zápasy proti Tatranu jsou podle ní mimořádně ostré. „Série je tvrdší než jsem čekala. Dochází k situacím, které mě zklamaly a do sportu nepatří. Dohrané souboje můžu přičíst k emocím, ale vadí mi, že soupeř absolutně nemá potřebu omluvit se za fauly a někdy i podat ruku po zápase,“ lituje Léblová.

Zároveň doufá, že se v pátek večer Židenicím podaří vyhrát a definitivně se zachránit v extralize. „Tým nastartovaly dvě domácí výhry, když jsme prohrávaly 0:2 na zápasy. Semkly jsme se. Každý v týmu pochopil, že když budeme jezdit po zadku, tak herně i morálně máme na vítězství,“ dodala.

1. kolo play-down:5. zápas: Tatran Střešovice – Židenice 2:5 (1:2, 0:2, 1:1). Stav série: 2:3.
Branky: 20. Vachušková, 49. Válková – 11. a 24. Pravcová, 15. Vývodová, 35. Léblová, 56. Drápalová.
6. zápas: V pátek od 19.30 v hale VUT v Technické ulici.
První kolo play-down se hraje na čtyři výhry. Vítěz se zachrání v extralize. Poražený hraje druhé kolo play-down, kde se rozhoduje o sestupujícím a týmu, který půjde do baráže.