Hemerka se na konci října přesunul do jemu dobře známého finského celku EräViikingit, ve kterém minulou sezonu absolvoval stáž. Spolu s ním do Helsinek odcestoval i obránce brněnských Bulldogs Lukáš Punčochář, jenž posílil klub Westend Indians z nedalekého Espoo. „Rozhodování o přesunu bylo o to jednodušší, že už jsem věděl, jak to v klubu funguje. Stejně tak Era věděla, kdo k nim přichází. Po loňské stáži jsem věděl, že se chci vrátit, ale nečekal jsem, že to bude tak brzy,“ řekl osmnáctiletý forvard.

V Helsinkách spolu brněnští hráči a zároveň parťáci z juniorské reprezentace sdíleli byt. „Měli jsme v něm k dispozici i saunu, která je ve Finsku na každém rohu. Vyzvídali jsme jeden od druhého, jak to v klubech funguje a dokonce jsme stihli i vzájemný zápas. Ten vyšel lépe Indiánům, kteří zvítězili po nájezdech. Oba jsme v utkání zaznamenali bod, asistenci a proměnili trestné střílení,“ přiblížil odchovanec Hattricku.

Obě brněnské naděje ve svých klubech nastupovaly za tým do 21 let a zároveň ve druhé nejvyšší mužské soutěži. „Režim mi připomínal hokejovou NHL. V podstatě se tu jen hraje a občas si člověk dá nějaký trénink. Tím, že jsme nastupovali ve dvou kategoriích, jsme odehráli šest zápasů v devíti dnech,“ těšilo Hemerku.

V nabitém florbalovém programu si museli najít čas i na plnění školních povinností. „Distanční výuka je povinná, takže nám nezbývalo nic jiného, než plnit úkoly a účastnit se jí. Se školou ale nebyl žádný problém,“ smál se hráč, jenž před přerušením Superligy odehrál za Hattrick šest zápasů s bilancí tři góly a sedm asistencí.

Zatímco brněnští mladíci si vyzkoušeli angažmá ve Finsku, znojemský odchovanec Šindelář, který v současné chvíli hájí barvy pražského Tatranu, zamířil do Švédska. Déle jak dva týdny trénoval s klubem Höllviken IBF nastupujícím v nejvyšší švédské soutěži. „Byl jsem maximálně spokojený. Klub má špičkové zázemí, krásnou halu. Švédi nás se spoluhráčem z Tatranu vzali hned mezi sebe. Trenér nám po poradách ve švédštině překládal pokyny. Všichni byli moc ochotní,“ líčil třiadvacetiletý útočník.

Přestože si za Höllviken ležící nedaleko Malmö nakonec nepřipsal žádný soutěžní start, severskou zkušenost si pochvaluje. „Domluvili jsme se, že se trenér na základě mé výkonnosti rozhodne, jestli do klubu přestoupím a budu za něj hrát, dokud se neobnoví domácí Superliga. Po dvou týdnech se ukázalo, že se česká nejvyšší soutěž znovu rozjede, takže jsme to vzali jako tréninkovou zkušenost,“ vysvětlil.

O víkendu už budou on i Hemerka připravení naskočit do superligových zápasů svých klubů. Punčochář si ale na zápasy s Bulldogs Brno musí ještě počkat do restartu druhé nejvyšší české soutěže.