V premiérové sezoně v nejvyšší soutěži se probojovali do semifinále, kde ale dostali tvrdou lekci. Brněnští Sígři v neděli narazili na hegemona posledních ročníků České ligy amerického fotbalu pražské Black Panthers, kteří jim nedali žádnou šanci.

Na debaklu Sígrů 0:63 na pražském stadionu v Uhelných skladech měl hlavní zásluhu americký running-back William Young, který si připsal hned pět touchdownů. „Dobře jsme věděli, že nás čeká dlouhodobě nejlepší tým v České republice. Samozřejmě jsme naši kůži nechtěli prodat lacino, ale momentálně je to soupeř nad naše síly. Výsledek odpovídá předvedené hře, pohráli si s námi,“ poznamenal brněnský kouč Petr Švanda.

Sezonu ale hodnotí kladně. „Při první účasti v nejvyšší soutěži jsme se dostali mezi nejlepší čtyři týmy, které bojují o Czech Bowl, což je úspěch. Navíc jsme i přes zaváhání na začátku ovládli souboj o Brno. Jsme velmi spokojení,“ zhodnotil Švanda.

Semifinále nejvyšší soutěže:

Prague Black Panthers – Brno Sígrs 63:0 (27:0, 22:0, 6:0, 8:0).
Touchdowny: William Young 5, Petr Novák 2, Jan Dundáček 1 (navíc tři přihrávky na touchdown), Jan Štiegler 1.

Black Panthers postoupili do finále České ligy amerického fotbalu. V Czech Bowlu se střetnou v sobotu ve Vítkovicích s domácím celkem Ostrava Steelers.

Sígrs končí v semifinále a patří jim celkově čtvrté místo.

V příštím ročníku chce posunout Sígry blíž k české špičce. „Nesmíme přestat tvrdě pracovat. Mezi nejlepšími týmy a středem tabulky je znatelný rozdíl. Chceme obhájit naši letošní pozici a útočit na play-off,“ dodal lodivod čtvrtého týmu ligy.

Aligátoři, druhý brněnský tým v první lize, nakonec obsadili po návratu nejvyšší soutěže šesté místo. „Za cíl jsme si dali důstojný comeback, což se podařilo. Sezona byla přínosná ze dvou důvodů. Posunuli jsme se dál a vyzkoušeli si práci s narychlo získanými americkými posilami, což nám ukázalo směr, kterým se ubíráme,“ vysvětlil manažer Aligátorů Zbyněk Zelinka.

Zejména na trenérské pozici do budoucna počítá s pomocí Američana Lukea Wildunga, jenž se k týmu připojil v sezoně z ostravských Steelers.

Právě Ostrava vyzve v sobotním Czech Bowlu doma ve Vítkovicích favorizované Black Panthers. A koho Brňané tipují na vítězství? „Fotbal je kouzelný a může se stát cokoliv, nicméně myslím, že nedojde k překvapení a Panteři zápas zvládnou. Fandím jim,“ řekl Švanda.

Naopak Zelinka přeje Steelers. „Mají šanci zaskočit soupeře. Fandím dobrému fotbalu, ale víc budu držet palce Ostravě, aby finále nebylo jednoznačné. I Panteři si můžou vybrat slabou chvilku a je potřeba ji využít,“ zmiňuje.