Rivalita mezi Sígry a Aligátory naplno propukla už v minulé sezoně. V základní části druhé ligy nejdřív oba týmy remizovaly 21:21, v odvetě jednoznačně dominovali Sígrs a vyhráli 40:21. V Silver Bowlu, finále druhé nejvyšší soutěže, se ale po napínavém duelu radovali Aligátoři 38:31. „Bitva o Brno je pro nás v sezoně cíl číslo jedna. Chceme ukázat, že je město naše,“ řekl na tiskové konferenci před začátkem ligy trenér útočné linie Aligátorů Jakub Harašta.

Oba brněnské týmy jsou letos v nejvyšší soutěži nováčci. Aligátoři se vrací po dvouleté pauze, pro Sígry je to úplný debut, a proto nenechali nic náhodě. Soupisku posílili o tři importy, což jsou hráči, kteří prošli americkým či kanadským univerzitním nebo středoškolským systémem soutěží. Týmy v domácí lize můžou využít dva importy, nováčci dokonce tři. „Posílili jsme obranu, aby držela krok s útokem, který nás loni táhl,“ sdělil kouč Sígrů Petr Švanda.

Brněnské derbyDva brněnští nováčci v české lize amerického fotbalu, Alligators a Sígrs, v neděli zahájí soutěž městským derby na stadionu Rugby Club v Bystrci. Loni ve finále druhé ligy vyhráli Aligátoři 38:31. Utkání začíná ve dvě hodiny odpoledne a vstupné je dobrovolné.


V kádru tak využije obránce Tyrona Clarka, z pardubických Stallions přišlo útočné eso Michael Lindsey. Na začátku týdne Sígři oznámili i příchod obranného univerzála Anthonyho Cesara. „Všechny plánujeme využít v útoku i obraně. Lindsey a Cesar přijeli až těsně před začátkem soutěže, ale v derby budou hrát,“ osvětlil Švanda.

Aligátoři dlouhodobě prosazují filosofii bez importů. Možná se ale v sezoně přece jen v jejich dresu představí Američan Michael Campbell. „Nic není jisté. Není to cílený import, chceme s ním navázat hlavně dlouhodobou spolupráci na trenérském postu. Zatím je to padesát na padesát, jsem opatrný. V sobotu budeme jednat,“ vysvětlil manažer Aligátorů Zbyněk Zelinka.

Ligu odstartovalo 1. dubna pražské derby Black Panthers a Lions, které suverénně ovládli panteři 48:0. Zápas o Brno nejspíš nabídne napínavější podívanou. „Na Sígry se těšíme, zápasy s nimi jsou vždycky vyhecované. V sezoně chceme hrát o play-off,“ hlásil lídr útoku Aligátorů quarterback Tomáš Fortelný.

Na postup do vyřazovacích bojů myslí i Sígrs. „Na soustředění jsme doladili poslední věci. Teď už se hráči i celý tým těší na derby, které je vždy zajímavé a plné emocí. Věříme si a chceme vyhrát,“ dodal Švanda.