Jednalo se navíc o historický první vzájemný mistrovský duel. Aligators sice v minulé sezoně hráli až třetí ligu, kterou jednoznačně ovládli, ale pouze kvůli tomu, že už nechtěli pokračovat v nejvyšší soutěži. Regule je proto poslaly o dvě patra níž.

O vítězství v Silver Bowlu se podle running backa Sígrs Daniela Schmieda nakonec rozhodne právě mezi brněnskými rivaly. „Teď se ukáže, kdo je v Brně nejlepší a věřím, že to dokážeme hned třikrát. Myslím si, že se ve finále potkáme s aligátory a už se moc těším. Velká neznámá je i Ústí Blades, kteří mají amerického kouče a velké ambice. Mohou nás nakonec všechny překvapit," přemítal na klubovém webu Schmied.

I proto budou mít obhajobu Sígrs v letošním ročníku mnohem těžší. „Po loňském prvenství ve druhé lize nemůžeme mít jiné ambice než obhajobu. Tentokrát snad už i s následným postupem do nejvyšší soutěže. Na druhou stranu nás nečeká jediný lehký zápas, liga bude nesmírně vyrovnaná," prohlásil sebejistě trenér mužstva Petr Švanda.

Postupu do první ligy se Sígr vzdali, jelikož ještě na nejvyšší soutěž nebyli řádně připraveni a chtějí v ní hrát důstojnou roli. „Odložili jsme to, protože náš tým po hráčské, trenérské nebo manažerské stránce není ještě dostatečné vyzrálý, aby byl schopný konkurovat mančaftům v první lize. Přechod do velkého fotbalu se nesmí uspíšit. Nejsme ještě tolik vyzrálá organizace," podotkl kouč Sígrs.

K obhajobě a následnému postupu může brněnskému celku i rozšíření klubu. Před sezonou se k Sígrs připojil výběr brněnských Pitbulls. „Máme tak k dispozici i rezervní tým, který hraje čtvrtou ligu. Jsou tu junioři, přišli i další trenéři. Organizace se rozrostla, takže se dá uvažovat o nejvyšší soutěži," vysvětlil Švanda.

Těsně po sloučení obou mužstev panovaly určité obavy, jak si vše sedne. „Měli jsme strach, jestli bude fungovat komunikace a zda se poskládáme do haly. Taky jsme se báli, jak obsadíme jednotlivé posty. S problémy se ale dobře pereme a to nás všechny motivuje," líčil Schmied.

PATRIK EL-TALABÁNI