Nyní většina úspěšného týmu odchází na střední školy. „Sešla se nám tu silná generace šikovných kluků,“ potvrzuje Hana Pešáková, učitelka tělesné výchovy a zároveň trenérka úspěšného výběru.

Její žáci obsadili na akci, jehož jeden z nejvýznamnějších partnerů je i Deník, loni taktéž druhé místo a letos se chtěli rozloučit prvenstvím. „Kluci věděli, že jsou silní, a vidina triumfu je hnala dopředu. Po prohře ve finále byli hrozně smutní. Museli jsme je přesvědčit, že i obhajoba druhé pozice je krásný úspěch,“ vypráví Pešáková, která dřív házenou hrála na nejvyšší úrovni za Tatran Bohunice a nyní se věnuje i trenérské dráze.

Zlatý sen překazil žákům z Újezdu u Brna tým z Olomoucka. Velká Bystřice je ve finále porazila 32:26. „Potkali jsme se s ní už ve skupině. Poločas jsme vyhráli asi o šest gólů, jenže pak na nás soupeř našel účinný recept. Začal osobně bránit dvě naše výrazné individuality a totálně nám rozbil hru. Duel pak otočil a stejnou taktiku praktikoval i ve finále. Bystřice měla vyrovnanější družstvo, kdežto naše hra stále na několika jedincích,“ vysvětluje.

Její žáci se museli popasovat ještě s jedním hendikepem. „Kluci z Bystřice hrají za jeden tým dorosteneckou ligu, nastupují spolu už dlouho. My skládáme družstvo z klubu z Újezdu a z Telnice. Oba oddíly hrají odlišným stylem, navíc mezi nimi panuje velká rivalita. I ta se časem musela mezi kluky obrousit,“ usmívá se Pešáková.

Stříbrné medaile však pro školu nedaleko Brna znamenají velký úspěch, na který je hrdá. „Letos finále živě přenášela Česká televize, takže celá škola fandila. Vyučující udělali asi čtyři hnízda, odkud zápas sledovali. Fandilo se, žáci si připravili i různé transparenty,“ říká Pešáková.