Nohejbalové MS: Dvě zlata. Brněnskou nohejbalovou euforii kalí "jen" stříbro z dvojic

Rumunského hráče přitom před světovým šampionátem nikdy neporazil a padl s ním i v pátečním boji v základní skupině. „Už v pátek to bylo hodně vyrovnané, rozhodla jedna nebo dvě moje chyby. Porazit se mi ho povedlo až v neděli na pátý pokus. Letos mám hodně natrénováno, což se vyplatilo," povídal Vít.

Rumun vypadal při finálové bitvě zvadle. Tempu hry českého nohejbalisty nestačil a prohrál oba sety o tři body. „Nebyl v takové formě jako minulý rok v Humenném na mistrovství Evropy. Tehdy při své výhře hrál jako stroj. Ondra ho ve finále držel pod sebou a on začal kazit," podotkl kouč českého výběru Petr Gulda. „Dělal nezvykle moc chyb. Asi mu uškodilo to, že hrál singla, dvojice i trojice," dodal Vít, který dvojice vynechal.

Ve trojicích však nastoupil v základní sestavě a získal druhé brněnské zlato. Stal se tak nejúspěšnějším mužem šampionátu. „Perfektní mistrovství. Myslím, že už se podobné bude těžko opakovat. V trojicích nás Slováci dlouho ke zlatu nepustili. Dokud hráli bratři Perunové, šlo to přes ně těžce. Ze silné sestavy zbyl už jen Ján Brutovský a také ukázal kvalitu," poznamenal Vít k triumfu, který Češi získali po osmnácti letech.

Za dvěma nejcennějšími kovy drobného nohejbalistu hnala zaplněná hala ve Vodově ulici. „Atmosféra mě neskutečně burcovala. Nevypustil jsem jediný balon. Je parádní, když tři tisíce lidí řve vaše jméno a žene vás za každým bodem," pochvaloval si Vít.