Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Skalp florbalového Tatranu? Buldoci slavili po výhře americkým fotbalem

Brno – Skalp mistra, který ale v tabulce nejvyšší florbalové soutěže balvan ze srdcí brněnských Buldoků ještě neshodil. Účast v elitní osmičce a vyřazovacích bojích totiž ani po nedělním vítězství nad střešovickým Tatranem 3:2 nemají jistou. „Řekli jsme si, že play off nám začalo dřív, podle toho jsme k zápasu přistoupili. A už tak musíme odehrát všechny," těší výkon útočníka Luďka Ondráčka.

21.1.2014

Florbalisté Bulldogs Brno (v červeném Jiří Koutný).Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Buldoci sice drží osmou pozici, ale dotírající Ostrava je jen o dva body zpět. „Nesmíme se teď soustředit na rozhodčí nebo vnímat to, jestli hrajeme s prvním týmem tabulky, ale jen sami na sebe a hrát náš styl hry," burcuje.

To se proti Tatranu Jihomoravanům povedlo, byť po dvou třetinách prohrávali o dva góly a hostující branka pro ně byla zakletá. „Uklidňovali jsme se, abychom nepropadli nějaké panice. Střel jsme měli dost, takže i před třetí třetinou jsem věřil, že góly nám tam napadají. Jen jsme chtěli ještě přidat na hře do těla a důrazu," povídá sedmadvacetiletý florbalista.

Odměna za trpělivost se nakonec na brněnské hole dostavila v podobě gólů Ondřeje Veselého, Jiřího Koutného a Davida Coufala, jenž rozhodl v poslední minutě. „Žádnou oslavu jsme ale neuspořádali, jen několik z nás ještě vyrazilo sledovat americký fotbal," hlásí Ondráček.

Výhru si vychutnal i nový kouč Rudolf Škubal, který tým převzal od Libora Schneidera. „Je s námi už dlouhou dobu, takže se nic moc nezměnilo," komentuje změnu.

Autor: Martin Vymyslický

21.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
Utkání 14. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec vs. HC Kometa Group.
AKTUALIZUJEME
19

Kometa prohrála v Třinci, hattrickem ji sestřelil Růžička

6

Lékaři ve středu na protest zavřou ordinace. Dusí je papírování

Pětiletého syna otec znásilnil, potvrdil soud. Muž trvá na tom, že je nevinný

Brno, Blanensko – Svého pětiletého syna podle obžaloby znásilnil. Muže z Blanenska v květnu Krajský soud v Brně odsoudil k pěti a půl roku vězení. „Využil neznalosti a nevědomosti svého syna. V posteli se vzájemně dotýkali na svých penisech. Poté ho donutil k tomu, aby jej uspokojil rukou,” uvedl předseda senátu Michal Zámečník. Muž svou vinu popírá a odvolal se k Vrchnímu soudu v Olomouci. Ten případ vrátil k přezkoumání zpátky do Brna.

Dvanáct volebních lídrů ve dvanácti rozhovorech: čtěte Deník Rovnost

Jižní Morava - Existuje celkem dvanáct politických uskupení, které mají reálnou šanci dosáhnout na tříprocentní volební výsledek. Tedy kdyby letošní parlamentní volby byly jen na jihu Moravy. Alespoň to tvrdí poslední předvolební průzkum preferencí, které exkluzivně pro Deník připravila firma SANEP.

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídryně Starostů a nezávislých Jany Krutákové

Jižní Morava /VOLEBNÍ ONLINE ROZHOVOR/ - Jana Krutáková je lídryní jihomoravské kandidátky hnutí Starostů a nezávislých pro volby do poslanecké sněmovny. Ve středu od 13 do 14 hodin odpoví na dotazy čtenářů na www.brnenskydenik.cz.

Kometa zná termíny osmifinále Ligy mistrů. Se švýcarským Zugem začne doma

Brno - Nejprve doma a poté ven. Hokejisté brněnské Komety osmifinále Ligy mistrů začnou před vlastními fanoušky. Se švýcarským Zugem se poprvé střetnou na ledě DRFG Areny v úterý 31. října v sedm hodin večer, odvetu pak ve Švýcarsku pak Brňané sehrají 7. listopadu ve tři čtvrtě na osm večer.