Na stupně vítězů se ve Španělsku probojovala i čtyřka bez kormidelníka lehkých vah ve složení Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník, Jan Vetešník. Česká loď nestačila jen na posádku Dánska a získala stříbrnou medaili.

Pro většinu veslařů bylo ME prvním mezinárodním startem v sezoně, úvodní závod Světového poháru v Austrálii totiž většina Evropanů vynechala. Českou republiku v Seville zastupovalo jedenáct posádek, z nichž se šest probojovalo do závěrečných bojů o medaile.

Synek i Knapková potvrdili na začátku sezony dobrou formu a vyhráli všechny své jízdy. Synek ve finále porazil druhého Marcela Hackera z Německa o více než čtyři sekundy. Knapková porazila druhou Magdalenu Lobnigovou z Rakouska o více než dvě sekundy.

Dvojskif Denisa Čvančarová, Lenka Antošová obsadil páté místo, dvojka bez kormidelnice Kateřina Kopecká, Martina Stillerová skončila šestá. Poslední místo v A-finále obsadila i osmiveslice ve složení Matyáš Klang, Jakub Podrazil, David Jirka, Jan Pilc, Milan Doleček, Petr Melichar, Jakub Koloc, Kornel Altman a kormidelník Oldřich Hejdůšek.

Čtyři české posádky se představily v B-finále. Skifařka lehkých vah Daniela Nacházelová svou poslední jízdu na ME vyhrála, a obsadila tak celkově sedmé místo. Dvojskif Jan Andrle, Michal Plocek a dvojskif lehkých vah Markéta Pazderková, Tereza Šírerová skončily páté, v konečném hodnocení disciplíny jedenácté. Párová čtyřka ve složení Petr Vitásek, Petr Ouředníček, Martin Basl, Adam Štěrbák byla šestá, celkově dvanáctá.

Mistrovství Evropy ve veslování v Seville:

Muži:
Skif: 1. Synek (ČR) 7:36,35.
Skif lehkých vah: 1. Stephansen (Dán.) 7:37,93.
Dvojka bez kormidelníka: 1. Bedik, Stojič (Srb.) 7:02,59.
Dvojka bez kormidelníka lehkých vah: 1. Niepmann, Tramer (Švýc.) 7:23,21.
Dvojskif: 1. Fossi, Battisti (It.) 6:37,05, …B-finále: 5. Andrle, Plocek (ČR) 6:55,50.
Dvojskif lehkých vah: 1. Delayre, Azou (Fr.) 6:56,61, …D-finále: 2. Kapa, Slavík (ČR) 7:20,44.
Čtyřka bez kormidelníka: 1. Nizozemsko (Meylink, Hendriks, Versluis, Lücken) 6:21,79.
Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah: 1. Dánsko (Winther, Larsen, Barsöe, Jörgensen) 6:27,28, 2. ČR (Vraštil, Kopáč, O. Vetešník, J. Vetešník) 6:29,68.
Párová čtyřka: 1. Německo (Schulze, Heinrich, Schoof, Grohmann) 6:07,41 …B-finále: 6. ČR (Vitásek, Ouředníček, Basl, Štěrbák) 6:17,03.
Osmiveslice: 1. Německo (Munski, Ocik, Reinelt, Drahotta, Braun, Schmidt, Wilke, Johannesen, korm. Sauer) 5:59,00, …6. ČR (Klang, Podrazil, Jirka, Pilc, Doleček, Melichar, Koloc, Altman, korm. Hejdůšek) 6:07,01.

Ženy:
Skif: 1. Knapková (ČR) 8:15,48.
Skif lehkých vah: 1. Nikolaiduová (Řec.) 8:32,92, …B-finále: 1. Nacházelová (ČR).
Dvojskif: 1. Vistartaiteová, Valciukaiteová (Lit.) 7:21,87, …5. D. Čvančarová, L. Antošová (ČR) 7:45,60.
Dvojskif lehkých vah: 1. Milaniová, Sancassaniová (It.) 7:37,92, …B-finále: 5. Šírerová, Pazderková (ČR) 8:01,13.
Dvojka bez kormidelnice: 1. Grigorasová, Boghianová (Rum.) 7:49,09, …6. Kopecká, Stillerová (ČR) 8:19,28.
Párová čtyřka: 1. Německo (Thieleová, Baerová, Richterová, Oppeltová) 6:45,01.
Osmiveslice: 1. Rumunsko (Cogianuová, Zahariaová, Grigorasová, Dorneanuová, Cojocariuová, Boghianová, Lupascuová, Albuová, korm. Drunceaová) 6:41,83.