Kvůli nim skoro rok nehrál, v sobotu se ale dočkal návratu do Národní basketbalové ligy. Brněnské egoé sice prohrálo v Ústí nad Labem 78:86, Pumprla ale slavil velké osobní vítězství. „Byl jsem nervózní jako asi každý v mé situaci. Nejel jsem do Ústí s tím, že budu hrát, ale dostal jsem důvěru. Odehrál jsem jenom čtyři minuty, protože kondička ještě není úplně v pohodě. Skoro jsem vyplivl plíce,“ usmál se třiadvacetiletý křídelník, který si připsal dva body.

Radek Pumprla
Narozen: 2.8.1995
Post: křídlo
Současný tým: egoé Brno
Bývalý tým: SKB Zlín
Největší úspěch: stříbro z mistrovství Evropy do 16 let

Vedení brněnského egoé na něj vsadilo a s hranickým rodákem podepsalo smlouvu do konce sezony s roční opcí. „Cením si toho. Když má člověk další takové dlouhodobé zranění, nevyhne se myšlenkám, že už si nikdy basketbal nezahraje. Ale jsem ještě mladý a chci se živit svým koníčkem,“ pravil někdejší stříbrný medailista z evropského šampionátu do šestnácti let.

V Brně věří, že svůj talent a schopnosti dokáže i po další dlouhé absenci rozvinout. „Ze všech stran slyším, že záleží na mě, jak se budu cítit na palubovce. Snad nikdo nečeká, že ve zbytku sezony převezmu roli lídra. Beru to spíš jako přípravu na další ročník,“ uvedl Pumprla.

Do kabiny brněnského celku se vrací za daleko příznivější situace, než za jaké ji v minulém ročníku opouštěl. Zatímco tehdy se ještě pod názvem Mmcité krčili Brňané u dna NBL, v této sezoně mají ve svých rukou postup do nadstavby A1, který by jim zajistil premiérový postup minimálně do předkola play-off. „Klub jde každý rok nahoru. I letos je patrné zlepšení,“ všiml si Pumprla.

K jistotě účasti v elitní nadstavbě potřebují brněnští basketbalisté zvládnout sobotní domácí duel s posledním celkem soutěže Hradcem Králové, kterým uzavřou základní část, v opačném případě musí spoléhat na klopýtnutí rivalů. „Kluci už na zápas s Hradcem hledí dlouho. Víme, že bude stěžejní. I když nechci Hradec podcenit, myslím, že lepší soupeř pro poslední zápas nám nemohl vyjít,“ pronesl křídelník, který po osobním vítězství touží zažít i týmový úspěch.

Někdejší velký talent českého basketbalu taky věří, že se dokáže vrátit na úroveň, na jaké se pohyboval před zraněním.

Zda jednou napodobí svého bratra Pavla a obleče reprezentační dres seniorské reprezentace, je teď značně otázné. „Ambice mám nižší. Důležité je, abych se dokázal vrátit a získal ztracené sebevědomí. Kdoví, jestli je vůbec ještě aspoň teoreticky možné zastihnout bratra v reprezentaci“ uzavřel s úsměvem Pumprla.