Jihomoravané Česko na neoficiálním mistrovství světa klubů reprezentují jako úřadující český šampion opět po roční pauze, kdy skončili v extralize druzí a zahráli si „jen“ Europa Shield. „Každý by rád hrál o medaile, ale vzhledem k síle soupeřů a naší ne úplně kompletní sestavě se spokojím s pátým nebo šestým místem. Pokud dopadneme líp, bude to milé překvapení. Pokud hůř, půjde o zklamání. Český tým by pak musel hrát v příštím roce kvalifikaci,“ vysvětluje brněnský kouč Jakub Máša.

Jeho svěřenci v čtyřčlenné základní skupině vedle jasného favorita v podobě nizozemského celku TOP narazí ještě na papírově slabší Budapešť a dalšího silného soka Pegasus. V německém týmu nastupuje polovina reprezentace Německa, která šokovala na říjnovém mistrovství Evropy, když v semifinále senzačně vyřadila Belgii a narušila tak už zažité složení finálové dvojice Nizozemsko – Belgie. „Máme velmi těžkou skupinu, ale moc se na konfrontaci s jinými týmy těšíme. V nepočetné extralize nastupujeme stále proti stejným hráčům, teď přijde zpestření,“ vyhlíží brněnská opora Jiří Ziegler.

Korfbal klub se v Kotrijku musí obejít bez několika stěžejních hráčů. Do Belgie kvůli pracovním povinnostem necestuje zkušený Ivan Vávra, mimo je i reprezentant Jan Šedý, který Brno na vlastní žádost před sezonou opustil na hostování do jiného týmu. „Stoprocentně fit není ani Eliška Jonáková, která doléčuje zranění. Snad se dá do kupy a do nějakého zápasu zasáhne,“ přeje si Máša, jehož svěřenci aktuálně vedou o dva body českou extraligu.

Europa Cup
Čtvrtek 10.1.2019 10:15 Korfbal klub Brno – SZAC Budapest 1908 (Maďarsko)
Čtvrtek 10.1.2019 20:15 Korfbal klub Brno – TOP/Solar Compleet (Holandsko)
Pátek 11.1.2019 10:15 Korfbal klub Brno – SG Pegasus Rommerscheid 1991 (Německo)
Pátek 11.1.2019 – odpoledne semifinále (1-4 nebo 5-8)
Sobota 12.1.2019 – odpoledne zápasy o konečné umístění.
Sestava Brna: Eliška Jonáková, Štěpánka Jonáková, Lenka Faltýnková, Vendula Jemelíková, Dominika Drábková, Sára Sahatciu, Barbora Dvořáková – Jiří Ziegler, Martin Skála, Ondřej Sládek, Ondřej Fridrich, Peter Bušík, Adam Lorenz