Brněnský celek zvítězil ve středu 68:61 a připsal si první vítězství v základní skupině A, v níž se posunul do čela. „Je to velmi cenná výhra, protože za sebou máme strašně moc zápasů a po posledním jsme byly dost unavené," říká letní posila z VŠ Praha.

S Ružomberokem se Brňanky utkaly čtyřikrát v letní přípravě. Soupeřky se tak docela dobře znaly. „Byla to trochu výhoda, ale o snadné utkání se nejednalo, protože soupeř hraje hodně silově. Velmi nám pomohla Stephanie Maddenová na doskoku," chválí novou posilu.

TRÉNUJE NADĚJE

Středoevropskou ligu hraje KP Brno po vypadnutí z kvalifikace EuroCupu. I kvůli ní Sládková do Brna přišla. „Zklamání už je pryč, prostě to nevyšlo a musíme jít dál, zapomenout a pracovat na svých nedostatcích," nabádá.

Pětadvacetileté pivotce pomáhá překonat zklamání i úplně nová role. V Řečkovicích trénuje děti. „Je to pro mě úplná novinka, vždycky jsem se mezi nimi pohybovala maximálně na nějakém táboře. Ale moc si to užívám, jsou skvělé a jsem naprosto spokojená," libuje si.

Trénink dětí ji dokonce přiměl k zamyšlení nad životem po aktivní kariéře. V budoucnu se roli trenérky na plný úvazek nebrání. „Když jsem teď do této práce nahlédla, začala jsem o něčem takovém hodně přemýšlet," dodává.