Pražanky ke třetímu duelu čtvrtfinálové série kvůli obavám z covidu do Brna vůbec nedorazily. „Slavia Praha z obav o zdraví hráček a celého realizačního týmu vyplývajících z chování vedení klubu KP Brno ke středečnímu odloženému utkání play-off nenastoupí,“ uvedl v prohlášení Slavie ještě před duelem její mluvčí Leoš Fiala.

V Králově Poli jsou aktuálně podle Foltýna dvě pozitivně testované hráčky. První z nich je v karanténě od 5. března, kdy se u ní covid odhalil při účasti na závěrečném turnaji Českého poháru v Chomutově. Druhé hráčce vyšel pozitivní výsledek PCR testu minulý pátek, tedy den před druhým utkáním se Slavií. „KP Brno bez ohledu na vážnost epidemiologické situace v České republice zatajilo při sobotním utkání proti Slavii v Praze pozitivní test jedné ze svých hráček,“ prohlásil Fiala.

Fotbalisté Zbrojovky Brno (v červeném Daniel Fila) na Tipsport Malta Cupu po výhře 1:0 nad Spartakem Trnava obsadili třetí místo.
Fila dal první gól v lize a věří, že není ve Zbrojovce jen do počtu

KP v play-off se Slavií
1. čtvrtfinálové utkání
10. března: KP Brno – Slavia Praha 82:65
2. čtvrtfinálové utkání
13. března: Slavia – KP 60:76
3. čtvrtfinálové utkání
17. března: KP – Slavia
duel byl zkontumován ve prospěch KP 20:0

Jenže Brňanky podstoupily další vyšetření v sobotu ráno, kdy využily antigenních testů, které vyhovují ligovým regulím. Sobotní výsledky zaslal klub covid manažerovi soutěže. „V sobotu v žádném případě nehrála proti Slavii žádná pozitivní hráčka. Máme od KP Brno testy, které prokazují negativní výsledky všech basketbalistek, které v utkání nastoupily. To je naprosto jednoznačné,“ řekl Deníku Rovnost guvernér Ženské basketbalové ligy Daniel Kurucz.

Třetí čtvrtfinálový duel se měl původně odehrát už v pondělí v půl třetí odpoledne. Na základě e-mailů od vedení pražského celku však v neděli požádal Kurucz Královo Pole o písemné potvrzení od krajské hygieny. To brněnský klub obdržel až v pondělí v podvečer, proto se zápas odložil na středu v pět hodin odpoledne. „Brno poté dodalo potvrzení z hygieny, které jasně říká, že karanténa se na něj nevztahuje. Exekutiva proto rozhodla, že se zápas má odehrát. KP není v karanténě, prokázalo se negativními testy, a proto nevím, proč by se mělo utkání znovu odložit,“ pravil ve středu odpoledne Kurucz.

Přesto Slavia do Brna nedorazila. „V takovém případě vycházím z pravidel, kterými jsem povinen se řídit. Po nedostavení se k utkání po čekací době, která je patnáct minut, nařizujeme kontumaci zápasu ve prospěch KP Brno,“ vysvětlil Kurucz.

Fotbalový brankář Václav Hladký získal ve Salfordu City první trofej.
Hladký vychytal pohár ve Wembley: Kabina byla velká jak naše tréninkové centrum

Svěřenky brněnského kouče Dušana Medveckého tedy postoupily do semifinále play-off, když ve čtvrtfinálové sérii porazily Slavii 3:0 na zápasy. „Protože jsou zde podezření z velmi závažného protiprávního konání, celek BLK Slavia Praha nenastoupil k odloženému zápasu play-off v Brně, a tímto pro něj sezona 2020/2021 končí,“ dodal Fiala.

Vedení KP se už ve středu spojilo s právním oddělením klubu. „Slavia se už dřív nechala slyšet, že o páté až osmé místě nechce hrát a nejraději by soutěž už ukončila. Teď se jí asi hodí říkat, že dohrála kvůli nám. Nevím, co je jejím záměrem, ale přijde mi to jako uměle a účelově vyvolaná věc, která náš klub poškozuje, a budeme se bránit,“ dodal Foltýn.