Většinu zápasu to přitom vypadalo na sladkou – a druhou domácí – výhru Frisca Sika v letošní Eurolize. Jenomže s ubývajícími silami se slibný náskok ztenčoval, až se na začátku závěrečné části zcela rozplynul. Bourges měl k dispozici více kvalitních hráček, i proto slavil triumf. V posledních minutách už si své vedení pohlídal.

„Basketbal se hraje na čtyři čtvrtiny. Bohužel jsme tu poslední nezvládli. Největší chyba byla, že ve druhém poločase hrála pouze Fordová. Ostatní se vůbec nepřidaly. Daly pouze drobné body, což je velmi málo,“ uvedl kouč Jan Bobrovský. V hale Rosnička se coby členka mezinárodního koktejlu v tmavých dresech objevila i česká reprezentantka Ilona Burgrová. V kronice zápasu se zlatým písmem nezapíše. Jako jediná zápas nedohrála a k výhře přispěla jen dvěma body.

Na domácí straně si naopak vybojovala respekt Fordová, která získala cenný double-double. Bojovala jako buldok a stala se nejlepší střelkyní zápasu. Zápolení pod košem s ní bolel především Ndongueovou. Jejich souboje byly jednou z ozdob utkání.

Hlavní byla ale koncovka. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec zřejmě rozhodla lavička. Trenér Bourges měl k dispozici početnější kádr. Na straně Frisca taková Škeričová odehrála celé utkání. Ani dirigentské schopnosti „blonďatého Napoleona“ nestačily.

Bobrovský přiznal, že si jeho svěřenkyně vybraly notnou dávku štěstí v předchozím domácím zápase s Orenburgem. „I dnes jsme si mohli vítězství pohlídat. Když ale hráčky nevystřelí, tak nemohou dát koš. Kromě Fordové jsme neměli mnoho pokusů. Přitom Francouzky nás moc nepřekvapily. Uhlídali jsme pivotky, ale v závěru právě Miyemová dala rozhodující body. Hrály jsme nepozorně v obraně,“ kritizoval Bobrovský.

Frisco Sika Brno – Bourges 62:67 (23:16, 42:36, 54:51)

Nejvíce bodů: Fordová 24, Eldebrinková 13, Škerovičová 8 – Miyemová 15, Joensová 15, Kaltsiduová 13. Rozhodčí:A­damovič (Bosna), Ivaškov (Běl.), Isačenko (Ukr.).Trestné hody: 14/9 – 13/6. Fauly: 12:16. Trojky: 5:7­. Diváci: 655.