Brněnský celek přes léto protřídil řady zahraničních hráček, ještě loni měl na soupisce Egypťanku, Litevku či Američanku. Osamocenou pozici Remenárové využil i pro nahrávání pozvánky do rádia. „Musela jsem tam některé věci říkat nepřirozeně, což mi přišlo divné, ale holky pak říkaly, že se jim to líbilo. Přítel prý bude celý den poslouchat rádio, aby mě slyšel,“ usmívá se 188 centimetrů vysoká basketbalistka.

Zápasové akce
∙permanentky na všechny zápasy EuroCupu a ŽBL budou k dostání za akční cenu 290 korun
∙slosovatelný zpravodaj o ceny, například kredit na oblíbené moderní čaje bubble tea
∙slavnostní výhoz učiní brněnský primátor Petr Vokřál, který hráčky rovněž přijal před startem EuroCupu na radnici

Legrace půjde stranou v úvodním duelu základní skupiny I proti Wasserburgu. Také loni narazilo Královo Pole na soka z Německa a skončilo to nezdarem – dvě prohry s Kelternem v kvalifikaci znamenaly konec v soutěži. „Zápasy byly dost těžké, v Německu jsme prohrály zhruba o deset, doma jsme se po poločase sesypaly. Máme motivaci i z toho důvodu, že nás čeká znova německý soupeř. Hraje agresivně dopředu i dozadu, musíme mu to oplácet stejně,“ nabádá Remenárová.

Dvacetiletá hráčka si v Brně buduje pozici už třetí sezonu, letos na postu pivotky pociťuje konkurenci zkušených Ilony Burgrové a Edity Šujanové. „Hrávám také na křídle. Ilča i Edita jsou na pivotu dominantní, respektujeme jejich sílu a snažíme se je využívat,“ popisuje boj o místo.

Základní skupinu EuroCupu si Remenárová zahraje podruhé v kariéře. „Věřím, že bude lepší atmosféra než v zápasech domácí soutěže. Možná s tím přijde i nějaká nervozita, ale snad rychle opadne. Je lepší, že jsme nasazené ve skupině, teď uděláme vše pro to, abychom do Brna dostaly play-off,“ hlásí odhodlaně.

Radost z deset let starého senzačního vítězství Líšně nad Slavií si brněnské mužstvo připomene v exhibičním zápase.
Líšeň oslaví exhibicí skalp Slavie. Vzduchem létaly endorfiny, vzpomíná trenér

Vedle Wasserburgu čekají na Brňanky ve skupině i Benátky a Fribourg. „V české lize hrajete pořád proti stejným hráčkám, už víte, kam která najíždí, kdy střílí. V EuroCupu nastoupíte proti soupeřkám, o kterých si můžete něco zjistit maximálně ze skautingu. Je to o něčem jiném,“ těší se Remenárová.