„Všichni na mistrovství Evropy vidí, jak obrovská střelecká síla v něm je. Dokázal zaskočit favority,“ chválil novou posilu zástupce klubu Szögi Nándor.

Dvoumetrová spojka zaujala letos v maďarském klubu Balatonfüredi KC, který je nyní v zimní přestávce na čtvrté pozici v tabulce. Kašpárek pravidelně nastupuje a jeho tým na Szeged ztrácí dva body, přičemž má zápas k dobru. „Už rok se o mě Szeged zajímá. Jde o menší klub než Veszprém a mám šanci si tam dost zahrát. Chtěl jsem zůstat v Maďarsku, a proto jsem se rozhodl takto,“ řekl český kanonýr.

Na Euru střelecky podporuje suverénního Ondřeje Zdráhalu. Ve Varaždínu zatím zaznamenal třináct branek z 28 pokusů. Kašpárek také pomohl vyřadit z turnaje Maďary, kteří Čechům podlehli v závěrečném duelu skupiny D 27:33. „Doufám, že to nebude nic hrozného a že tu porážku Maďaři nějak zkousnou,“ smála se mladá pravá spojka, jenž bude mít na svůj post ne Euru třináctigólového Szolta Balogha.

Szeged se pravidelně účastní Ligy mistrů a daří se mu postupovat do její vyřazovací fáze. „Věřím, že to bude změna k lepšímu. Po taktické stránce i ve spolupráci s trenérem. Szeged hraje Ligu mistrů a drží se mezi nejlepší desítkou, takže určitě krok nahoru,“ dodává zuberský odchovanec.