V minulém ročníku Královopolanky v EuroCupu sice senzačně vyhrály úvodní domácí zápas nad favorizovanými Benátkami, ale ostatních pět duelů prohrály a ve skupině ještě s francouzským Nantes a maďarským Miškolcem skončily poslední.

Brněnský celek ve skončeném ročníku trochu ustoupil z vydobytých pozic na domácí scéně. V nejvyšší soutěži neobhájil druhé místo z loňského play-off a skončil až čtvrtý, v poháru zase Královopolanky obsadily druhou pozici, když ve finále podlehly Hradci Králové.

Klub celý ročník kosily zranění, které vyřadily na dlouho ze hry třeba opory jako Gabrielu Andělovou nebo Sarah Beránkovou. „Rychle se podařilo stabilizovat nastalou situaci. Do týmu trenéra Martina Pospíšila se postupně zapojují všechny zraněné a řešíme vhodné složení kádru i realizačního týmu pro příští sezonu,“ poznamenal Foltýn.

Fanoušci ženského basketbalu v Brně uvidí v nadcházející sezoně tři mezinárodní soutěže, protože konkurenční Žabiny si zahrají v Evropské lize EWBL a Středoevropské lize CEWL