Účastník prestižní ACB Ligy i Ligy mistrů projevil o českého talenta zájem už před měsícem. „Nebylo to jednoduché rozhodování a až do poslední chvíle jsem neměl jasno. Říkal jsem si ale, že je to pro mě výzva, příležitost a další schůdek v mé kariéře posunout se dál,“ řekl Husták.

Ten už dřív sbíral zkušenosti v mládežnickém týmu španělské Baskonie, odkud se po víc než dvou letech loni vrátil do České republiky. „Myslím si, že přestup do Brna bylo to nejlepší rozhodnutí v mé dosavadní kariéře. Přijde mi, že jsem se za tu dobu tady posunul vpřed a měl jsem šanci okusit mužský a celkově profesionální basketbal. Je to pro mě neobyčejně cenná zkušenost," uvedl 211 centimetrů vysoký hráč.

Husták za rok a půl v dresu Basketu zaznamenal v nejvyšší české soutěži třiadvacet zápasů. „Ondra udělal za rok a půl v Brně velký pokrok po všech stránkách. Díky jeho pracovitosti s ním byla práce o to jednodušší, ale neříkám, že byla snadná. Vychovávat vysoké pivoty není jednoduché a většinou to trvá o dost déle než třeba u menších hráčů na perimetru. Po celou dobu jsme se mu snažili vštípit, co obnáší profesionální přístup. Aby se uměl starat o své tělo a spoustu dalších věcí, které jsou velmi důležité v rozvoji hráče. Ondra má před sebou ještě hodně práce a doufám, že o něj bude ve Španělsku dobře postaráno," pravil asistent brněnského kouče Luboš Bartoň, jenž talentovaného hráče vedl i v mládežnických reprezentacích.

Basketbalistům Brna vyšel vstup do nově vzniklé Severoevropské ligy.
Povedený vstup do nové soutěže. Basket vyhrál v Estonsku oba duely