„Makedonci si naplnili kalhoty a dali nám dva body,“ pousmál se Pavel Horák.

Infarktový závěr. Rozhodovalo se až v úplném konci. Češi vedli minutu před koncem o gól, v útoku udělali podle rozhodčích technickou chybu a následně si vykoledoval makedonský pivot Stojanče Stoilov sedmičku. Tomáš Mrkva ji Dejanu Manaskovovi chytil. „Čekal jsem, že sedmičku neuzná a pískne konec, ale když se k ní schylovalo, věděl jsem, že ji chytnu,“ povídal skvělý Mrkva, který vystřídal Martina Galiu a z deseti střel chytil ve druhé půli pět.

V českém týmu exceloval i Horák. Držel obranu i útok nad vodou. Vstřelil osm gólů. „Dali jsme do toho všechno. A ať už by zápas dopadl jakkoliv, i při remíze jsme na sebe mohli být hrdí. Ale karma zaúřadovala a Ludva (Mrkva – pozn. red.) taky,“ hlásil Horák.

Národní tým ve středu ve čtyři hodiny odpoledne potřebuje zdolat Slovince. Pokud Němci prohrají se Španěly, mají šanci na postup do boje o páté místo, pokud Němci se Španěly remizují, jdou Češi do semifinále. Na odpočinek však nemají ani 24 hodin.

Makedonie - Česká republika 24:25

Sestava a branky ČR: Galia, Mrkva – Horák 8, Kašpárek 6, Hrstka 4/4, Zdráhala 4, Číp 2, Šlachta 1, Bečvář, Stehlík, Petrovský, Mubenzem, Kasal, Landa, Kotrč, Sviták.
Nejvíc branek Makedonie: Taleski 5. Rozhodčí: Voloďkov, Zotin (oba Rus.). Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/2. Vyloučení: 5:2. ČK: 56. Landa.