Dvaadvacetiletá česká vycházející hvězda šokovala lyžařský svět, když v noci triumfovala v Koreji. Na vyhlášení byla poté trochu nesvá. „Bylo to ode mě trochu nervózní. Je to poprvé, takže si to můžu dovolit. Příště zvládnu ceremoniál snad lépe,“ usmívala se Ledecká, která při nástupu na pódium hleděla na svůj tým a trochu zpožďovala příchod ke stupínkům.

Na Ledeckou navázali úspěšně i hokejisté, kteří porazili ve druhém utkání skupiny A Kanadu 3:2 po nájezdech. Penaltovou loterii rozhodl svým gólem Jan Kovář. V poledne poté vyjela na trať čtveřice českých biatlonistek v čele s Veronikou Vítkovou.

V závodě s hromadným startem dojela čtrnáctá. „Má už medaili, což je skvělé, bohužel jí to však neběhá jak předminulou sezonu. I dnes se trochu trápila, když se neudržela v přední skupince,“ povídal Miloš Záluský, který sledoval závod před velkoplošnou obrazovkou.

Vítková do poslední střelby bojovala o medaili, pak však udělala jednu chybu, navíc na trati ještě v závěru ztratila přes minutu. „Podle mě musela z trestného kola odjet pozdě, anebo se stal nějaký technický problém,“ přemítal Záluský, kterého v sobotu na festival vytáhl syn.

Fanoušek měl pravdu. Vítková omylem absolvovala o jedno trestné kolo navíc. „Když jsem odjížděla ze stavu, viděla jsem, že tam byly dva nespadlé terče. Vždy se otáčím ještě zpět, ale tentokrát jsem to neudělala. Až v cíli jsem se dozvěděla, že jedna rána spadla," řekla Vítková se slzami v očích České televizi.

Biatlonové zlato získala naturalizovaná Slovenka Anastasia Kuzminová. „Je to Ruska, ale asi to Slovensku přeji. Běhá strašně rychle,“ pousmál se brněnský fanoušek. Další česká závodnice Markéta Davidová dojela do cíle osmnáctá.

Odpoledne dorazil do zóny Deníku brněnský biatlonista Ondřej Hošek, který závodí v nižší soutěži IBU Cupu. Na dálku fandil českým reprezentantkám. „Taky mě přijde, že byla na trestném kole strašně dlouho. Jestli náhodou nejela dvě. Nevím, jak to vypadalo. Každopádně jedné rány je škoda, přinejhorším mohla bojovat ve skupince o čtvrté místo. Zas na druhou stranu je to do patnáctky, suprový výsledek. K tomu Markéta Davidová osmnáctá. Holkám se to povedlo, z mého pohledu úspěšný závod,“ řekl biatlonista.

Ke stánku Deníku dorazila také bývalá atletka Šárka Kašpárková. S oběma sportovci se lidé mohli vyfotit na titulní stranu Deníku a odnést si podpis.

V neděli otevírá festival už o půl hodinu dříve, tedy o půl deváté ráno. Na velkoplošné obrazovce totiž bude přímý přenos hokejového zápasu České republiky se Švýcarskem.