Už v sobotu v posledním kole základní části outsider Královo Pole dlouho trápil, ale nakonec prohrál 57:68. Varování, že Žabiny umí silnějšího soupeře zaskočit, si ale svěřenky trenéra Davida Zdeňka příliš k srdci nevzaly. „Nepoučili jsme se a nechali soupeře rozehrát. Dobrou defenzívou rozbil naši hru a my se dostali pod deku,“ řekl kouč KP Brno.

Po poločase sice Královo Pole smazalo desetibodový náskok Žabin, jenže nepovedená poslední čtvrtina, kdy domácí hráčky zaznamenaly jen čtyři body, je stála zápas.

KP Brno - Žabiny 53:61Po čtvrtinách: 17:16, 28:38, 49:45. Nejvíc bodů: Šujanová 18, Beránková 11, Burgrová 7 – Vacková 18, Adamcová 11, Švrdlíková, Baysová po 9. Trojky: 7/20 – 5/12. Doskoky: 36 – 35. Trestné hody: 4/7 – 14/18. Stav série: 0:1