„Lva si Alex často bere do své péče a předává mu své cenné zkušenosti, třeba na mezinárodním letním kempu v Brně," pravil za organizátory Pavel Vaníček. Loni se čtyřiašedesátého ročníku turnaje nazývaného Tvarůžkův memoriál zúčastnilo devětaosmdesát mužů ze šestnácti zemí světa a z triumfu se radoval Ital Iandolo.

Součástí akce bude taky čtyřiapadesátý ročník ženského turnaje s názvem Moravanka a Memoriál Milana Peštála, Název nově nese právě po zakladateli ženského turnaje Milanu Peštálovi, který loni zemřel. „Šermu se sám věnoval až do pozdního věku, kdy se jako veterán objevoval v evropských soutěžích. Lékařská veřejnost ho zase zná jako velmi úspěšného anesteziologa. Své lékařské zkušenosti použil i během mezinárodního turnaje, kdy po zástavě srdce včas zareagoval a zachránil kolegovi šermíři život," pověděl o Peštálovi Vaníček.

Turnaj startuje v sobotu v půl desáté dopoledne, finálové boje se očekávají v rozmezí čtvrté až šesté hodiny odpoledne. Od dvou do třech hodin odpoledne si budou moci děti vyzkoušet šerm s plastovými zbraněmi.