„Vzhledem k pandemii koronaviru jsme byli nuceni soutěž předčasně ukončit. Nechtěli jsme fanoušky ochudit o to nejzajímavější, tedy play-off a rozhodli jsme se, že sezonu dojedeme. Bavili jsme se o tom s kluky z Chilli Production, kteří se nám starají celoročně o sociální sítě obou extralig, a napadla nás tato varianta. Když už se hráči nemohou poměřit na palubovce, tak se alespoň mohou poměřit fanoušci v hlasování na sociálních sítích, kde je většina z nás,“ vysvětluje Lukáš Kozáček, manažer obou českých volejbalových extralig.

Volejbalisté Brna v hlasování fanoušků ve čtvrtfinále těsně podlehli Kladnu 526:570. Příznivci brněnského klubu na středočeského soupeře, s nímž vypadli v loňském čtvrtfinále play-off 2:3 na zápasy, dlouho dost ztráceli, ale měli dobrý finiš a souboj o postup zdramatizovali.

Hlasovalo se také v extralize žen. Čtvrtfinálové brněnské derby vyhrály těsně 723:691 Šelmy nad Královým Polem a postoupily do semifinále. V něm se ve čtvrtek střetnou tábory fanoušků Šelem proti Prostějovu. Hlasovat se dá na účtech Uniqua volejbalové extraligy na Facebooku nebo Instagramu.