Stáj do sezony vstoupila nově s nejrychlejším pohárovým vozem současnosti Lamborghini Huracan Super Trofeo Evo a Josef Záruba za volantem vyhrál oba sprinty na maďarském Hungaroringu a jeden na rakouském Red Bull Ringu. Společně s Bronislavem Formánkem skončili první a druzí ve vytrvalostní sérii. „Z Huracanu jsem nadšený, ve třídě GTC vyhráváme bezkonkurenčně sprinty i vytrvalost, porážíme i vozy GT3,“ libuje si manažer stáje Jiří Mičánek junior.

Do kategorie GT3 patří lepší a také dražší auta než GTC, ale brněnští závodníci papírové předpoklady převracejí. „Jsme rychlí, nové lamborghiny se fakt povedlo. Máme i dobré jezdce a Huracan je navíc jedno z nejhezčích aut ve startovním poli. Vozy GT3 mají výrazně lepší podvozek, aerodynamiku i větší výkon,“ vysvětluje manažer.

Mičánek nevylepšil pouze závodní techniku, ale do týmu přibral také zahraniční odborníky. Už na předsezonní test dorazil inženýr z italské továrny, týmovou strategii určuje španělský inženýr a k ruce má dva krajany jako mechaniky. „Ve Španělsku je velký trh a tamní mechanici mají na takovou práci školy. Jsme mezinárodní tým, takže se musíme bavit anglicky. Auto funguje, kluci se s ním sžili a baví je to, máme výsledky,“ vypočítává Mičánek.

Španělský inženýr ladí nejmenší detaily, aby Huracan uspěl v nabité konkurenci. „Má zkušenosti z formule GP2, pracuje v oboru už patnáct let. Určuje, jaké použijeme gumy, kolik paliva, výšku a odklony kol, tvrdost pružiny, tlumičů,“ popisuje Mičánek junior.

Středoevropské zónové mistrovství má až do začátku srpna pauzu, zbývají ještě tři závodní víkendy. „Chci do konce roku udržet vedení a získat tituly ve třídě GTC,“ má jasno manažer.

Do letošní sezony vpustil také talentovaného Michala Makeše v pohárové sérii Renault Clio. A brněnský jezdec vyhrál všechny čtyři dosavadní podniky. „Nemám slov, je to skoro až neuvěřitelné. Moc dobře si uvědomuji, že mi k vítězstvím pomohla i nemalá dávka štěstí, přesto mám z výsledků velkou radost,“ říká Makeš.

Výsledky týmu
MAĎARSKO

Zóna střední Evropy – sprint (Josef Záruba):
1. závod – 1. místo
2. závod – 1. místo

Vytrvalostní závod (Záruba/Bronislav Formánek): 1. místo

Renault Clio Cup – sprint (Michal Makeš):
1. závod – 1. místo
2. závod – 1. místo

RAKOUSKO

Zóna střední Evropy – sprint (Záruba):
1. závod – 1. místo
2. závod – 3. místo

Vytrvalostní závod (Záruba/Formánek): 2. místo

Renault Clio Cup – sprint (Makeš):
1. závod – 1. místo
2. závod – 1. místo