Brno Alligators - Pardubice Stallions

Brněnští Alligators si chtěli po úvodní prohře v Paddock lize amerického fotbalu spravit chuť domácím zápasem proti Pardubicím Stallions. Do utkání vstoupilo Brno výborně. Obraně se podařilo zastavit útok Pardubic a následně se Robíšek radoval z prvního touchdownu Alligators. „Začátek zápasu vyšel výborně. Po chybě Stallions jsme byli schopni rychle skórovat. To ale bylo vše,” hodnotil zápas quarterback brněnského týmu, Tomáš Fortelný.

Dobře rozehraný zápas se Alligators nepodařilo udržet. Po touchdownu Robíška se rozjela pardubická mašinérie a do poločasu skórovali hosté hned pět touchdownů. Quarterback Raymond Catapano našel přesnými přihrávkami pro touchdown Horáčka, Jelínka, Petříka a Doucka. O jeden se postarala americká posila Pardubic sama.

Do druhého poločasu vstoupili Alligators v bojovné náladě s výsledkem ještě něco udělat. Útoku se dařilo posouvat s míčem, obrana naopak dokázala soupeře pravidelně zastavovat. Ze zlepšeného výkonu vytěžili Alligators pouze jeden touchdown. Ten zachytil Jaroslav Doležal po passu od Fortelného. „Útok se sice byl schopný posouvat po hřišti, ale z několika nadějných útoků se pokaždé něco pokazilo,” litoval Fortelný.

Definitivní tečku za zápasem udělal hostující obránce Smutný. Ten si počíhal na přihrávku Bulinského a doběhl s míčem pro poslední touchdown zápasu. Alligators prohráli ve druhém zápase Paddock ligy se Stallions 12:39. „Musíme se poučit z chyb a od začátku se soutředit na hru po hře,” uzavřel Fortelný. V dalším zápase přivítá brněnský tým doma Prague Lions.

Brno Sígrs - Vysočina Gladiators

Jaký náskok stačí v americkém fotbale na jistotu vítězství? Sígrs by vám řekli, že nejspíš žádný. Brněnský tým vlétl na nováčka Paddock ligy, Vysočinu Gladiators, a rychle si vybudoval slibný náskok 21:0, když se do endzóny soupeře dostali s míčem Geisler, Vacenovský a Mašlanka. Vše nasvědčovalo tomu, že Sígrs nováčka přivítají v elitní lize přídělem.

Jenže Gladiators se v čele s americkým Reginaldem Langfordem na postu quarterbacka nevzdali. „Sígrs se na nás dobře připravili,” uvedl k nevydařenému začátku. Ve druhé čtvrtině zavelel Langford k obratu. Nejprve přesnou přihrávkou našel Mašitu pro první touchdown, následně si pro další doběhl sám. Jenže útok Sígrs nepolevoval, a tak se šlo do poločasové přestávky za stavu 35:14 pro domácí.

Gladiators ve druhé půli na svého soupeře vlétli. Dva touchdowny po sobě snížily rozdíl ve skóre na jediný. Nadšení hostů zchladil na konci třetí čtvrtiny brněnský Mašlanka, který touchdownem posunul rozdíl ve skóre na 13 bodů. A když přidal v úvodu závěrečného dějství další touchdown domácí Ambrož, nikdo nečekal, že Brno nedokáže náskok 49:28 udržet.

Proti byl Langford. Ten hodil další touchdown a pro další dva doběhl sám. Minutu před koncem tak díky jeho heroickému výkonu ukazovalo skóre 50:49 pro Gladiators. “Základem bylo, že jsme věřili ve vítězství i za nepříznivého stavu,” vysvětlil Langford.

Brněnský tým se z šoku neprobral a první zápas seony prohrál málo vídaným způsobem. „Je to velké zklamání,” povzdechl si po zápase brněnský Mašlanka. „Je potřeba se z toho poučit a připravit se na další zápas,” uzavřel.

Paddock liga 2. kolo

Pilsen Patriots - Prague Lions 21:48 Brno Alligators - Pardubice Stallions 12:39

Brno Sígrs - Vysočina Gladiators 49:50

Aquaponik Ostrava Steelers - Ústí nad Labem Blades 20:6