Střechová závodí za Vodní sporty Dolní Kounice a na juniorském mistrovství světa zvítězila v kategorii K1 týmů jak v dlouhém sjezdu, tak ve sprintu, v českém poháru ve sjezdu ovládla pořadí juniorek a celkově mezi dospělými skončila pátá. „Musím Elu omluvit, je na soustředění ve Španělsku a najíždí kilometry, byť jsme letní sport, nominace máme v dubnu a je potřeba trénovat i v zimě,“ uvedl otec vítězky.

V Hotelu Lysice v pátek proběhlo slavnostní vyhlášení ankety Sportovec roku 2023 okresu Blansko.
Lysice aplaudovaly nejlepším sportovcům. Blanensko zná vítěze za uplynulý rok

Druhou příčku obsadil nadějný kulturista Dan Žalud z TJ Mokrá-Horákov, mistr Moravy a Slezska dorostu a juniorů, který na mistrovství světa skončil osmý. „Bylo to super, moc jsem si to ve Španělsku užil,“ vracel se k šampionátu. Třetí místo obsadila Kaushani Nathová, indická stolní tenistka, které nastupuje za MK Řeznovice.

Sportovním talentům v okrese Brno-venkov za rok 2023 kraloval judista Adam Jakš z Dolních Kounic, kategorii mládežnických kolektivů vyhrál volejbalový Sokol Šlapanice, seniorským kolektivem uplynulého roku se podle očekávání stali nohejbalisté MNK Modřice, kteří obhájili titul v české extralize družstev.

Mezi sportovci s hendikepem se ocenění dočkal paravoltižní tým TJJ Lucky Drásov, cenu Sympaťák Deníku Rovnost si vysloužil brankář fotbalistů AFK Tišnov Jan Herink.

Titul pro nejlepšího sportovce roku 2023 na Znojemsku získal biketrialista René Vymětal (druhý zleva).
Titul sportovce roku na Znojemsku pro rok 2023 získal biketrialista Vymětal

Anketu pořádá Jihomoravská krajská organizace České unie sportu, Tělovýchovná unie Brněnska a město Ivančice pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha.

Výsledky ankety nejlepších sportovců okresu Brno-venkov roku 2023
Kategorie nejlepší sportovec:
1. Ela Střechová (VS Dolní Kounice) – kanoistika
2. Dan Žalud (TJ Mokrá-Horákov) – kulturistika
3. Kaushani Nathová (MK Řeznovice) – stolní tenis
Sportovní talent:
1. Adam Jakš (Judo Dolní Kounice) – judo
2. Ondřej Domes (AFK Tišnov) – fotbal
3. Petr Dvořák (Judo Dolní Kounice) – judo
Mládežnický kolektiv:
1. TJ Sokol Šlapanice – volejbal
2. SK Podolí, U11 – basketbal
3. AFK Tišnov, starší žáci – fotbal
Seniorský kolektiv:
1. MNK Modřice, muži – nohejbal
2. KK Slovan Rosice, ženy – kuželky
3. HK Ivančice, muži – házená
Trenér okresu (bez pořadí):
Zdeněk Missbach – házená
Jan Sedmík (Podolí) – basketbal
Stanislav Kolář (Oslavany) – fotbal
Osobnost okresu (bez pořadí):
Zdeněk Rotal (TJ Čechie Zastávka)
Pavel Knap (FK Renocar Podolí)
Jan Minster (Stolní tenis Ivančice)
Sportovní akce:
MS juniorů U21 v nohejbalu – pořadatelé MNK Modřice a Město Modřice
Sportovci s hendikepem:
Paravoltižní tým TJJ Lucky Drásov
Sympaťák Deníku Rovnost:
Jan Herink (AFK Tišnov) – fotbal