Do Tokia v roce 2020 postoupí osm nejlepších týmových sprintů z kvalifikace, jejíž čtvrtý díl začíná v pátek na Světovém poháru v německém Berlíně. „Výsledky nám rozhodně naznačují, že se o týmový sprint máme pokoušet,“ uznal trenér české reprezentace Petr Klimeš.

Trojice brněnské Dukly ve dvou předchozích dílech Světového poháru vždy skončila osmá. Jak ve Francii, tak v Kanadě. „Můžeme být spokojení, přesto se nám nepodařilo potkat s nejlepší formou oproti časům, jaké jsme jezdili loni. Snažíme se je dohnat,“ sdělil Klimeš.

Před rokem v kanadském Miltonu vybojovala česká trojice dokonce bronz. „Věřím, že kluci můžou být lepší. V týmovém sprintu si musí sednou tři lidi. Výsledky na papíře máme dobré, ale určitě vidím rezervu,“ uvedl kouč brněnské Dukly a reprezentačních sprinterů.

Třetí příčku slavili Pavel Kelemen, Martin Čechman a David Sojka. Na dvou osmých místech z olympijské kvalifikace se místo posledního jmenovaného podílel Tomáš Bábek. „Myslím si, že v týmovém sprintu se nám daří, jelikož jsme se konečně sešli v dobrých silách a chceme všichni. Jdeme do toho týmově, což je důležité. Teď se na tuto disciplínu víc soustředíme a nese to ovoce. Chceme ale víc a jdeme za tím,“ prohlásil Bábek.

Pokud se týmový sprint dané země prodere mezi osm nejlepších po uzavření kvalifikace, automaticky získá jedno místo v keirinu a dvě ve sprintu jednotlivců.

V pátek od půl sedmé večer nastoupí do týmového sprintu v Berlíně trojice Kelemen, Bábek a Robin Wagner místo nemocného Čechmana.

Na posledním Světovém poháru v Kanadě se Bábek připomněl pátou příčkou v keirinu, ve kterém vybojoval bronz na mistrovství světa. V Berlíně se však jede ve stejný den jako pevný kilometr, v němž brněnský rodák získal světové stříbro. „Jsem rád, že v Berlíně pojedu kilometr. Bude to zase něco jiného a chci si ho ještě vyzkoušet vzhledem k mistrovství světa, protože už nebude jiná příležitost,“ sdělil Bábek.

Dukla Brno v Berlíně

PÁTEK
Týmový sprint: Pavel Kelemen, Tomáš Bábek, Robin Wagner

SOBOTA
Kilometr s pevným startem: Tomáš Bábek
Keirin: Pavel Kelemen
Sprint jednotlivkyň: Sára Kaňkovská

NEDĚLE
Sprint jednotlivců: Pavel Kelemen, David Sojka
Keirin: Sára Kaňkovská