Také další hvězda dorazí z Velké Británie, tamější desetinásobný šampion ve vrhu koulí Scott Lincoln, jehož osobní rekord je za magickou hranicí dvaceti metrů, kterou překonal právě v Brně.

V trojskoku žen se představí také Dovilė Kiltyová z Litvy, manželka sprintera Kiltyho. „I když jsme posunutím termínu přišli o mnoho financí, snažíme se závod držet a navíc ho spojíme s akademickým mistrovstvím republiky. Bude to jeden z mála mítinků, které mají certifikaci Českého atletického svazu a zařazení do evropské termínovky,“ uvedl technický ředitel Tomáš Vojtek.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) se v posledním přípravném zápase před startem FORTUNA:LIGY utkali s brněnskou Zbrojovkou.
Zbrojovka stále hledá posily. Téma je pro nás hostování, říká Požár

V hlavním závodě memoriálu, běhu žen na 400 metrů, bude několik rekordmanek svých zemí, mezi favoritky patří Leni Shidaová z Ugandy nebo maďarská mistryně Evelin Nádházyová. Na startu běhu na 1500 metrů se hodně očekává od Simase Bertašiuse z Litvy.

Své oštěpařské svěřence podpoří také trojnásobný olympijský vítěz a držitel světového rekordu Jan Železný nebo trojnásobný světový šampion v desetiboji Tomáš Dvořák.