Fiasko. Prvních pár míčů jako by naznačilo jednoznačnou záležitost. Začátek úvodní sady, stav 0:4, pár minut nato 7:12. Brněnští volejbalisté s Benátkami prohrávali hned od prvních okamžiků a z mdlého výkonu se do konce neprobrali. Na domácím hřišti se „zdrželi“ jen sedmdesát minut a po malátném výkonu podlehli ve 26. extraligovém kole Benátčanům hladce 0:3 na sety. „Špinavé prádlo vypereme v šatně. Ale se zápasem jsem velmi nespokojený. Hráči mohli zabojovat mnohem víc,“ zlobil se domácí trenér po bleskové porážce.

Hodně rozladěný byl z výkonu i kapitán týmu Martin Hroch. „Už jsme si k tomu něco řekli v šatně. Asi to bude mít nějakou dohru,“ naznačil.

Zato benátečtí hráči se proti bezbranným domácím příliš nenadřeli. „Nečekali jsme, že utkání bude tak lehká záležitost. Zlepšená hra Brna budila respekt, proto jsme měli z utkání měli obavy. Kluci hráli koncentrovaně,“ pochvaloval si benátecký kouč Zdeněk Šmejkal.

Domácí volejbalisté se nemohli chytit v žádném ze tří setů. Nepomohla střídání ani důrazné pokyny koučů Ivana Husára a Aleše Broulíka. „Snad jen ve druhé sadě existovala šance na zkomplikování cesty Benátek za vítězstvím. Jenže jsme dělali hrozně moc chyb,“ posteskl si domácí kouč.

V závěrečné sadě RWE uhrálo jen patnáct míčů a rezignovalo na jakýkoli odpor. „Benátky byly ve všech činnostech jednoznačně lepší,“ dodal Broulík.

RWE letos prohrálo poosmnácté a se šesti výhrami v soutěži zůstává předposlední před ČZU Praha. „Musíme si ze zápasu vzít ponaučení. Máme dva dny na to, abychom se z toho dostali a jeli do Příbrami s čistou hlavou,“ dodal Hroch před zítřejším utkáním v Příbrami.